Це сміття захистить майбутній урожай від хвороб та шкідників: покладіть до лунки з картоплею

До нового посадкового сезону ще кілька місяців, але подумати про те, як подвоїти чи потроїти врожай картоплі можна вже зараз. Збережіть це до весни.

Ось і закінчується черговий сезон. Вже зібрано весь урожай і залишаються лише мінімальні роботи з підготовки городу та саду до зимівлі. А поки земля “відпочиватиме” і набиратиметься сил, можна приділити час вивченню різних лайфхаків. Наприклад, як подвоїти чи потроїти врожай картоплі.

Досвідчені городники постійно стикаються з проблемою, коли картопля страждає від різних захворювань та шкідників, внаслідок чого значно скорочується її врожайність. Не багато хто про це знає, але впоратися з цією проблемою допоможе звичайне сміття. Але не те, що збирається в домашніх контейнерах, а органічне сміття – лушпиння від часнику та цибулі.

Фахівці вважають, що у цих відходах міститься всі необхідні компоненти з яскраво вираженим антибактеріальним ефектом – це кварцетин та природні фітонциди, які мають на ґрунт імуностимуляційну дію.

Експерти розповіли, як значно збільшити врожайність з одного куща картоплі
Експерти розповіли, як значно збільшити врожайність з одного куща картоплі

Як підготувати лушпиння цибулі та часнику до сезону посадки картоплі?

Протягом кількох місяців, після очищення даних овочів, потрібно збирати все лушпиння, трохи підсушувати його і складати в пакети.

Зберігати у сухому темному місці до весни.

Як удобрювати картоплю?

  • Викопуємо лунку завглибшки 10-15 см.
  • Кидаємо в неї жменю лушпиння, а зверху кладемо бульбу картоплі.

Фахівці стверджують, що згодом “сміття” розкладається та насичує ґрунт корисними макро- та мікроелементами та стане додатковим добривом для картоплі.

Є ще один не менш оригінальний та дуже простий спосіб значно підвищити врожайність картоплі. Вам не потрібно нічого чистити і збирати, а просто опустити в лунку шматочок звичайної харчової фольги, де міститься алюміній, залізо, мідь, кремній, титан, цинк і марганець.

Всі ці речовини допоможуть убезпечити картоплю від різних захворювань та шкідників, а також розпушать землю. Фольгу необхідно скрутити в невелику кульку та опустити в лунку.

Схожі статті

Лохина – ваш мастхев на дачі: чому потрібно мати цю культуру на своїй ділянці в 2025 – переваги

Вирощування лохини все більше і більше стає популярним в Україні, але якщо ви сумніваєтесь в її посадці, тоді вам слід знати 5 переваг цієї культури.

1 продукт з кухні – і мурах, як і не було: як прогнати цих шкідників з ділянки раз і назавжди

Мурахи хоч і часті гості на територіях дачників, але точно непрохані – що треба зробити, щоб ці комахи зникли й більше не з'являлись. Перевірений метод.

Бульби розміром з гігантський кулак: чим полити картоплю в червні 2025 – важливе правило

Червень – найсприятливіший період для підживлення картоплі, саме ця процедура закладає основу майбутнього врожаю, якість, розмір і смак бульб. Чим полити рослину?

Старе відро + дача = ідеальне комбо! Як і де застосувати цей предмет на ділянці

Кожен дачник під своїм контролем має деякі речі, які здавалося б, що вже не буде використовувати, але насправді будь-який предмет може бути корисним, але виконувати зовсім іншу функцію.

Як зберігати рис та інші крупи, щоб в них не заводилися шкідники: 4 засоби, які спрацюють

Комахи-шкідники полюбляють на кухні поласувати гречкою, рисом, борошном або манною крупою. "Сенсація" назве 4 способи, які допоможуть вберегти від них домашні крупи.

Празькі балкони стали грядками: як українці вирощують рослини за кордоном без городу?

Українці, які виїхали за кордон, не завжди мають власний город. А тому вони використовують для цього балкон. Це нестандартний підхід. Але він дійсно дуже класний, якщо у вас є лише квартира.