Кроти на ділянці – це аж зовсім непрохані гості, яких хочеться позбутися раз і назавжди, адже вони шкодять рослинам. Проте, доволі важко їх прибрати і часто навіть дорогі засоби не допомагають у цьому.
Ці тварини можуть перерити велику територію, зокрема до 50 метрів тунелів за день. Вони можуть пошкодити не лише ландшафт, а й кореневу систему рослини, тому пропонуємо вам перевірені методи, через які кроти забудуть дорогу до вашої ділянки.
![Експерти розповіли, як ефективно позбутись кротів на ділянці Експерти розповіли, як ефективно позбутись кротів на ділянці](https://sensatsiya.com/wp-content/uploads/2025/01/photo-output-529-1350x900.jpeg)
Метод №1
Даний метод є дуже простим, невитратним, а головне – ефективним. Мається на увазі про висаджування спеціальних рослин, які ці шкідники не люблять. Чорнобривці містять природні інсектициди, вони позбавляють кротів основного джерела їжі і відлякують їх. Також можна посадити нарцис, адже його корінь є токсичним для кротів. Не переносять ці тварини і запаху рябчика імператроського.
![Експерти розповіли, як ефективно позбутись кротів на ділянці Експерти розповіли, як ефективно позбутись кротів на ділянці](https://sensatsiya.com/wp-content/uploads/2025/01/photo-output-530-scaled.jpeg)
Ідеально підійдуть і такі культури як: цибуля, часник, селера, кріп – вони теж вважаються токсичними для кротів.
Метод №2
Кроти мають поганий зір, але вони чутливі до різних запахів. Щоб відлякати крота, можна використовувати кавову гущу, тухлі яйця, зіпсовану рибу, гострий перець. Можна придбати спеціальні ароматичні гранули, які потрібно буде розсипати на землі та полити водою.
![Експерти розповіли, як ефективно позбутись кротів на ділянці Експерти розповіли, як ефективно позбутись кротів на ділянці](https://sensatsiya.com/wp-content/uploads/2025/01/photo-output-528-1202x900.jpeg)
Метод №3
Можна встановити спеціальний захист – огорожу з шиферу чи металу, так як тварини живуть на глибині 5-75 см, то дана огорожа буде доречною.
Якщо ж кроти вже присутні на вашій ділянці, то спробуйте залити нори звичайною водою або ж розвести з хлоркою – 100 мл. Найпоширеніший метод – це засипати нори нафталіном чи карбідом.