Лише 1 дія і орхідея “оживе”: як повернути квітку з того світу – “плакати” більше не буде

Орхідея є вибагливою у плані вирощування, особливо якщо не знати, який догляд їй потрібен - що потрібно зробити, щоб квітка завжди цвіла і не мала проблем.

Час від часу трапляється так, що на листі орхідеї зʼявляються липкі крапельки, однак, не слід переживати, адже таке явище не є ознакою захворювання рослини. Це вважається природним процесом, який відомий як гутація, під час якого рослина виділяє рідину через пори на листках. Саме гутація допомагає орхідеї підтримувати водний баланс і нормальний обмін речовин.

Виділення рідини може виникнути в будь-який час, коли коріння поглинає вологу і поживні речовини, а вони в свою чергу переносять їх до стебел, листя.

Квітникарі розповіли, що робити, щоб оживити кволу орхідею
Квітникарі розповіли, що робити, щоб оживити кволу орхідею

Поява липких крапель на листі орхідеї свідчить про надмірну вологість в приміщенні, в результаті це призводить до активізації процесу циркуляції рідини всередині рослини. Якщо орхідея росте в умовах підвищеної вологості, то вона буде виділяти більше рідини через листя. Однак, не все так просто, адже якщо краплі зʼявляються часто або ж у великій кількості, то це пряма ознака, що рослина потребує змін у догляді.

Щоб уникнути появі шкідників, розвитку грибка, слід регулярно прибирати липкі краплі з листя квітки. У соку рослини присутні цукри та мінеральні компоненти, які так приваблюють паразитів. Не забувайте про рівень вологості в приміщенні, якщо потрібно буде, то слід перемістити орхідею в місце з сухішим повітрям.

Квітникарі розповіли, що робити, щоб оживити кволу орхідею
Квітникарі розповіли, що робити, щоб оживити кволу орхідею

Тому квітникарі радять протирати листя квітки, використовуючи розчин зі спирту. Він допоможе видалити бруд з листя та продезінфікує рослину. Для того, щоб надати орхідеї імунітету, можна використовувати екстракти грейпфрута або настій з кропиви. Ось і все, що потрібно знати, щоб ваша орхідея перестала “плакати”. Сподіваємось, що ці поради були для вас цінними.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.