Не сорт, а малина-рекордсмен: з куща від 6 кг ягід — ідеальна для варення та заморожування

Якщо ви любите малину, то обов'язково посадіть на своїй ділянці саме цей сорт. Він чудовий, щоб їсти ягоди свіжими, використовувати у випічці, консервувати та навіть заморожувати.

Існує дуже багато смачних сортів малини. Але часто вони родять або дрібними ягодами, або не надто щедро. А іноді кущі поєднують одразу 2 цих недоліки. Але у сорті Брусвяна немає жодного з них. По-перше, ягоди цього сорту доволі великі (до 10 г). Та й родить він на диво щедро — близько 6-8 кг з куща, якщо гарно доглядати. Тому його обирають навіть фермери, які торгують малиною, а не тільки звичайні господарі.

Секретом популярності Брусвяни є не лише її врожайність, але й неймовірна стійкість. Навіть посушливе літо не впливає на її врожайність, а ягоди не в’януть. Взимку їй не треба укриття, бо кущі витримують морози аж до мінус 30°C. Стебла у Брусвяни доволі міцні, тому майже ніколи не потребують опор.

Садівники назвали найродючіший сорт малини
Садівники назвали найродючіший сорт малини

Брусвяна дозріває з червня та аж до заморозків. У ягід ідеальна форма, м’якота у них соковита, але щільна, не розпливається в руках. Тому вони гарно підходять для транспортування. Аромат — ще одна перевага сорту. Брусвяна має класичний малиновий запах, який рідко зустрічається у ремонтантних сортів. Тому вона ідеальна для варення, джемів і заморожування. Причому смак малини зберігається в усіх випадках.

Вирощувати таку малину — задоволення. Кущі не вимагають щоденного догляду: достатньо поливати в посуху, видаляти бур’яни навколо та обрізати пагони восени під корінь. До речі, саме повна обрізка допомагає уникнути хвороб — однорічні пагони менше схильні до інфекцій. Розмножується Брусвяна швидко: коренева поросль активно проростає, тому всього за рік можна розширити малинник у кілька разів.

Садівники назвали найродючіший сорт малини
Садівники назвали найродючіший сорт малини

Для посадки вибирайте сонячні ділянки без застою води. Відстань між кущами — щонайменше пів метра, щоб корені мали простір для розвитку. Ґрунт підходить майже будь-який, але найкраще малина почуватиметься на легкому піщаному. А якщо додати перегною під час посадки, то врожайність стане ще більшою.

Схожі статті

Кожна крапля на рахунку: чим поливати троянди для пишного і безперервного цвітіння

Троянди відрізняються особливою вдячністю, коли мова йде про весняні підкормки. Достатньо декількох підживлень, і ваші кущі цвітуть безперервно.

Всі дачники в захваті від них: 3 сорти огірків та 2 сорти помідорів, які дають найкращий урожай

Серед величезного асортименту огірків та помідорів буває важко обрати щось конкретне. Але й експериментувати з невідомими сортами не хочеться. То чому б не обрати ті, що вже перевірені городниками?

Зарано? Ні, вчасно: пересадка півонії навесні – 3 речі, які необхідно обовʼязково знати

Якщо необхідно пересаджувати півонії, то садівники в один голос скажуть, що це робиться восени. Але якщо взялися навесні, то що робити? Відповіді в нашому матеріалі.

Розміром з виноград та солодша, ніж мед: 2 підживки, які збільшують врожай малини втричі

Після такого підживлення ягоди ростуть настільки рясно, що тільки встигай збирати, їсти та консервувати. Це добриво готується за лічені хвилини, не коштує ні копійки, а його ефективність вражає.

Урожай броколі буде багатшим, ніж на фермах: 3 цінних поради, які гарантують успіх

Броколі — рослина не вибаглива. Але ці 3 речі справді змінюють усе. Суцвіття великі, щільні й ростуть швидко. Ці поради вже перевірені багатьма городниками та працюють безвідмовно.

Газон у бетоні: геніальне рішення, яке дозволить зробити ваше подвір’я красивим і практичним

Газон чи бетонне подвір'я? Кожен варіант має свої переваги та недоліки. То чому б не взяти найкраще від обох? Газон у бетоні — це практичне рішення, яке стає все популярнішим.