Не сорт, а малина-рекордсмен: з куща від 6 кг ягід — ідеальна для варення та заморожування

Якщо ви любите малину, то обов'язково посадіть на своїй ділянці саме цей сорт. Він чудовий, щоб їсти ягоди свіжими, використовувати у випічці, консервувати та навіть заморожувати.

Існує дуже багато смачних сортів малини. Але часто вони родять або дрібними ягодами, або не надто щедро. А іноді кущі поєднують одразу 2 цих недоліки. Але у сорті Брусвяна немає жодного з них. По-перше, ягоди цього сорту доволі великі (до 10 г). Та й родить він на диво щедро — близько 6-8 кг з куща, якщо гарно доглядати. Тому його обирають навіть фермери, які торгують малиною, а не тільки звичайні господарі.

Секретом популярності Брусвяни є не лише її врожайність, але й неймовірна стійкість. Навіть посушливе літо не впливає на її врожайність, а ягоди не в’януть. Взимку їй не треба укриття, бо кущі витримують морози аж до мінус 30°C. Стебла у Брусвяни доволі міцні, тому майже ніколи не потребують опор.

Садівники назвали найродючіший сорт малини
Садівники назвали найродючіший сорт малини

Брусвяна дозріває з червня та аж до заморозків. У ягід ідеальна форма, м’якота у них соковита, але щільна, не розпливається в руках. Тому вони гарно підходять для транспортування. Аромат — ще одна перевага сорту. Брусвяна має класичний малиновий запах, який рідко зустрічається у ремонтантних сортів. Тому вона ідеальна для варення, джемів і заморожування. Причому смак малини зберігається в усіх випадках.

Вирощувати таку малину — задоволення. Кущі не вимагають щоденного догляду: достатньо поливати в посуху, видаляти бур’яни навколо та обрізати пагони восени під корінь. До речі, саме повна обрізка допомагає уникнути хвороб — однорічні пагони менше схильні до інфекцій. Розмножується Брусвяна швидко: коренева поросль активно проростає, тому всього за рік можна розширити малинник у кілька разів.

Садівники назвали найродючіший сорт малини
Садівники назвали найродючіший сорт малини

Для посадки вибирайте сонячні ділянки без застою води. Відстань між кущами — щонайменше пів метра, щоб корені мали простір для розвитку. Ґрунт підходить майже будь-який, але найкраще малина почуватиметься на легкому піщаному. А якщо додати перегною під час посадки, то врожайність стане ще більшою.

Схожі статті

Орхідея зацвіте моментально! Поливаю лише цим і так – 1 дія, а цвіт як з картинки в Instagram

Кожна господиня вже давно переконалась, наскільки вибагливою є орхідея, але щоб вона довго і рясно цвіла, потрібно знайти до неї особливий підхід - як квітку правильно поливати і чому це так важливо?

Щоб вродило точно, посадіть ці рослини: якими культурами засіяти ділянку після часнику

Зібрали врожай часнику, але не знаєте, що посадити після нього? Городники розповіли, які культури є ідеальними для вирощування і збільшать врожайність вдвічі.

1 продукт, а врожаю втричі більше: щороку маю найбільше цибулі серед сусідів – ділюсь

Цибулю вирощує майже кожен дачник, адже вона легка у догляді та дає стабільний врожай, якщо надати їй правильні умови для росту - що слід додати до лунки під час посадки?

Агроном зі стажем випадково проговорився про обов’язкове правило вирощування солодкої моркви

Щоб виростити солодку, як мед моркву на власному городі, необхідно засвоїти кілька простих правил, але одне має особливе значення. Агроном зі стажем проговорився.

Ці 5 речей на дачі повільно залишають вас без урожаю – перевірте свою ділянку прямо зараз

Можна зробити все правильно, але все одно не отримати бажаного врожаю. Є неочевидні причини, чому так відбувається. Розповідаємо детальніше в нашому матеріалі.

Цей часник вражає розміром: який сорт посадити – виростає більше звичайної цибулі

Якщо хочете отримати розкішний врожай часнику, який можна навіть на виставку відправляти, зверніть свою увагу на наступні сорти. Таких розмірів ви давно не бачили.