Видаліть ці пагони на винограді в березні. 5 кроків, і не вистачить відер для всього врожаю

Щоб отримати розкішні врожаї винограду, необхідно правильно провести обрізку. У нашому матеріалі розповідаємо, які саме пагони варто видалити.

На вулиці стрімко піднімається температура, дуже скоро прокинуться бруньки, а це означає, що доведеться проводити обрізання плодових дерев та кущів.

Особливу увагу обов’язково необхідно приділити винограду, який необхідно чистити правильно.

Експерт розповів, як виростити щедрий врожай винограду

Городники назвали схему обробки винограду у березні-2025
Експерт розповів, як виростити щедрий врожай винограду

Безумовно, до роботи необхідно приступити, коли кущ ще не розпустить листя. Більшість городників обрізають виноград восени для того, аби навести порядок на ділянці, а також зекономити ресурс рослинні. Втім, це можна робити і навесні, все залежить від того, як вам зручно.

Кінець березня або початок квітня вважається найкращим часом для проведення обрізання. Орієнтуємося на температуру повітря та землі. Грунт має добре про грітися, а погода повинна стати більш-менш стабільною.

Обрізання винограду сприяє гарному розвитку рослини й впливає на якість і кількість майбутнього врожаю. Головна задача такої процедури — це видалення слабких та сухих пагонів. Як варіант, також можуть знайтися пошкоджені гілки, які варто відрізати. Але добре запам’ятайте, що подібно обробку обов’язково проводять до початку руху соку у гілках та стовбурі рослини, інакше замість користі можна серйозно нашкодити.

Після обрізання радимо також провести обробку від грибкових захворювань та шкідників. Для цього можна використовувати комплексні препарати. Це зекономить вам час та гроші. Виноград постійно має потребу у подібних обробках, адже легко заражається на грибки.

Коли розпустяться бруньки подбайте про те, щоб на гілках не було занадто багато грон, інакше пагони можуть зламатися, або рослинні просто не вистачить ресурсу для того, аби ягоди виросли крупними і солодкими.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.