1 кг на 3 літри води: що обов’язково додають в побілку для дерев, щоб її не змило дощем

Вже давно ні в кого не виникає питання – навіщо білити дерева навесні, тепер садівники вирішують, який склад вважається найкращим і не змивається навіть за злив.

Навіть садівник-початківець вже знає, що побілка дерев – це не “декоративне” оформлення саду і проводиться вона не для краси, а є обов’язковою процедурою догляду за садом. Насамперед за допомогою побілки садівник захищає плодові (і не тільки) дерева від тріщин, опіків, захворювань та шкідників. Отже, дані роботи рекомендують проводити двічі на рік – восени перед заморозками та навесні, коли з’являється перше сонце до розпускання бруньок та появи листя.

Перед побілкою необхідно провести попередню підготовку. Потрібно з допомогою дерев’яного скребка очистити дерева від старої мертвої кори. Експерти рекомендують робити це у вологий похмурий день і на застелене покривало. Усі фрагменти, що обсипалися, необхідно утилізувати (спалити), адже там можуть ще перебувати хвороботворні мікроорганізми та шкідники.

Що додають в побілку для дерев, щоб її не змило дощем
Що додають в побілку для дерев, щоб її не змило дощем

А тепер головне питання – чим білити?

У складі садової побілки обов’язково мають бути три інгредієнти – це білий пігмент, який захищає кору дерева від сонця. Клейова основа, яка закріплює побілку на вертикальній поверхні і не дає їй скочуватися вниз, а також не схильна до вимивання водою. Фунгіцидний препарат, що знищує інфекцію у тріщинах кори. Найпростіший і найпоширеніший спосіб – вапняний або крейдяний розчин, яким садівники користуються дуже давно.

Вам знадобиться:

  • Гаряча вода – 3 літри
  • Гашене вапно – 1 кг
  • Біла водоемульсійна фарба – 1 л

Спочатку розчиніть вапно у воді, а потім додайте водоемульсійну фарбу. Добре перемішайте і дайте настоятися щонайменше 30 хвилин і потім тільки братися до роботи.

Якщо ви скористаєтеся цим супер-складом, то одного білка на рік буде достатньо. Вона захищає дерево від шкідників, дає йому дихати і розвиватися, а також не змивається навіть під зливами.

Схожі статті

10 г секретного інгредієнту і все! Насипте це під корінь кабачків і побачите все на власні очі

Отримати бажаний врожай кабачків легко, якщо вдатись до конкретних дій вчасно, наприклад, підживити рослину - найкраща підгодівля для цього овочу, яка не залишить вас байдужим.

Ці 2 продукти творять чудеса: супер бюджетне підживлення для ваших огірочків в 2025 знайдено

Майже всі культури потребують правильного підживлення для гарного розвитку, стосується це і огірків - найкраща і водночас бюджетна підгодівля для цього овочу.

1 продукт в лунку і про бідний врожай можете забути: що покласти в ямку при посадці помідорів

Просто посадити помідори у відкритий ґрунт не завжди достатньо для великого й смачного врожаю, іноді треба додати ще один продукт прямо в лунку - про що йдеться?

Урожай як на підбір! 1 хитрість і солодка та соковита морква у вас в кишені: зробіть це у 2025

Солодка морква смакує всім, тож часто дачники вирощують її, надаючи належний догляд, але іноді вона не виростає на смак і на вигляд такою, як планувалось.

Пішов дощ? Час їхати на дачу! Чому огірки краще висівати в несприятливу погоду – все просто

Огірки рекомендується висаджувати саме в дощову погоду, адже так дачники значно економлять свій час і процес є доволі швидким - основні моменти при їх посадці.

Всі думали, що він унікальний: реальні відгуки городників про найпопулярніший сорт томату

Цей сорт томатів став справжньою сенсацією і кілька років посідав перше місце за популярністю, проте незабаром почали з'являтися негативні відгуки. Які претензії пред'являли городники?