Цибуля – популярний овоч, який успішно вирощують на багатьох дачних ділянках. Досвідчені городники розповіли, як підготувати цибулю до посадки, щоб вона не пішла у стрілки. Існує 2 простих прийоми, як цього досягнути. Розповідаємо про них у нашому наступному матеріалі.
Перший і найголовніший прийом – це правильно обраний час посадки. Висаджувати цибулю на грядки можна вже в середині квітня. В цей період ґрунт на ділянці прогріється до комфортних температур у +12 градусів на глибині 10 см.
Затягувати із посадкою цибулі на город не можна. Адже високі температури ґрунту в сукупності із низькою вологістю землі призведе до того, що коріння овоча буде розвиватись занадто повільно, а зелене перо виросте слабким.
Щоб зібрати щедрий врожай крупної цибулі – городники радять підготувати для посадки севок розміром від 1.5 до 2.5 см.

Другий прийом при подготовці цибулі до посадки стосується процедури прогрівання. На протязі двох діб потрібно гріти цибулю-сівок при температурі +40 градусів біля батареї. Деякі дачники для прогріву сівка використовують побутові інкубатори для курчат.
Взагалі, щоб цибуля-сівок порадувала щедрим врожаєм – потрібно обирати для її посадки збагачену корисними речовинами землю. Вона повинна бути рихлою, родючою та добре зволоженою. Регулярний полив рослини відіграє ключову роль у захисті овоча від стрілкування.
Дуже гарний ефект цибулі надає полив розчином перекису водню. Приготувати його можна доволі легко і для цього в 10 частках води розчиняють 1 частину перекису водню. Ось таку підживку вносять під цибулю 1 раз на 7 днів. При цьому варто не забувати про необхідність регулярних поливів чистою водою.

До речі, на стрілкування впливатиме і розмір цибулин, що призначені для посіву. Дрібний сівок розміром до 30 мм в подальшому стрілкується менше, аніж крупний.