В Україні хочуть дозволити виїзд чоловікам за кордон, але є умови: хто зможе покидати країну під час війни

В Україні з 24 лютого 2022 року є певні обмеження на виїзд громадян, зокрема це стосується чоловіків, бо з жінками та дітьми все набагато простіше, вони можуть в будь-який момент виїхати в ту країну, яку обрали. В перші 2-3 місяці люди масово виїжджали з території України, тому що були постійні обстріли, небезпека та загроза для життя. Більша частина тих, хто виїхав – це діти, жінки та пенсіонери.

Хто з чоловіків може виїхати за кордон
Хто з чоловіків може виїхати за кордон

Також виїхало багато чоловіків, але право виїзду за кордон мають публічні люди, оскільки вони мають вплив на закордонну публіку ма мають важливу місію на культурному та волонтерському фронті. А також чоловіки старше 60-ти років можуть сміливо пересуватися країнами. Або ж чоловіки, які не можуть йти на фронт через ті чи інші причини, але є призовного віку.

Та днями у Кабінеті Міністрів оголосили про новий закон, який дозволить деяким сегментам чоловіків виїжджати за кордон. Сюди входять студенти, спортсмени та інші громадяни, які не підлягають мобілізації. Але ці чоловіки повинні мати узгодження із Військкоматом. Також такі чоловіки повинні взяти на себе відповідальність повернутись до країни чітко у визначений термін, на який вони не підлягають мобілізації. Або ж є інший варіант – протягом 30 днів після виїзду за кордон вони мають повернутися до України.

Нові правила виїзду за кордон для чоловіків
Нові правила виїзду за кордон для чоловіків

Також, чоловікам буде дозволено виїжджати за кордон, якщо їм потрібно у відрядження. Але задля таких робочих поїздок компаніям варто обов’язково бронювати ці місця для співробітників, які підлягають під мобілізацію. Така процедура вже активно застосовується українцями. Але й в цьому варіанті не обходиться без погодження військкомату. Тобто, спортсмени, студенти та працівники міжнародних компаній зможуть виїжджати за кордон при умові дотримання правил.

Схожі новини