П’ятниця, 18 Червня, 2021

Коронавірус може жити на поверхні телефона до 28 днів: дослідження австралійських вчених

SARS-CoV-2 може залишатися живим і заразним протягом більш тривалого часу, ніж це вважалося до цього.

Коронавірус може жити на склі, пластику, нержавіючій сталі до 28 днів.

До такого висновку дійшли аналітики з CSIRO (Австралійське національне наукове агентство) Робота вчених з дослідницького центру уряду Австралії була опублікована у журналі Virology Journal.

Науковці досліджували виживання вірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID-19, на різних поверхнях: склі, банкнотах, мобільному телефоні і нержавіючій сталі.

Дослідження показало, що SARS-CoV-2 краще почувається на гладких поверхнях при низьких температурах, а саме, склі, нержавіючій сталі і вінілі. А ось на тканинах, папері і банкнотах вірус зберігається гірше, але все одно може виживати тривалий час.

Дане дослідження показало, що коронавірус може залишатися живим і заражати людей протягом тривалішого часу, ніж вважалося раніше, заявили вчені.

Вірус SARS-CoV-2, на відміну від більшості вірусів, прекрасно почуває себе поза носієм. Залишаючись на поверхні тривалий час, вірус отримує більше шансів потрапити до людини.

Це ще раз доводить необхідність дотримуватися гігієни і ретельно дезінфікувати поверхні під час пандемії. Також вкрай важливо мити руки з милом і користуватися антисептиком.

Коронавірус на склі
Коронавірус на склі

В ході експерименту з’ясувалося, що при 20° C, що приблизно відповідає кімнатній температурі, вірус був надзвичайно стійким. Він міг зберігатися протягом 28 днів на гладких поверхнях, таких як скло, мобільні телефони і банкноти.

Подальші експерименти проводилися при 30° C і 40° C, причому час виживання зменшувався у міру підвищення температури. Дослідження також проводилося в темряві, щоб усунути ефект ультрафіолетового випромінюванняє.

Важливо розуміти, що всі експерименти проводяться в лабораторії, де умови наближені до ідеалу. Це означає, що коронавірус може трохи менше жити в реальному житті, але все одно SARS-CoV-2 залишається на поверхнях живим протягом довгого часу.

Автори нового дослідження ще вивчають виживання вірусу в різних умовах. На сьогоднішній день відомо, що за умов, максимально наближених до реального життя, вірус може зберігатися на поверхнях не менше двох тижнів.

Поділіться статтею

Олександр Еллерт кумедно привітав Ксенію Мішину з днем народження

Ксенії Мішиній – 32: Еллерт кумедно привітав кохану з днем народження та побажав їй не збільшуватися у вазі

0
18 червня Ксенія Мішина святкує день народження, з чим її зворушливо привітав коханий Олександр Еллерт.
Олег Винник і Таюне

Таємна дружина Олега Винника підкреслила форми та показала, що головний вовк країни приховує від інших

Красуня-дружина Олега Винника захоплює увагу мільйонів шанувальників бездоганною фігурою.
Серіал Кріпосна

У серіалі “Кріпосна” замінили головну героїню і перезняли заради неї фільм, але нову Катю зненавидів глядач

Серіал "Кріпосна" настільки полюбився глядачам, що телеканал "СТБ" вирішив випустити його 3-й сезон. Щоправда, замінили головну героїню.
Настя Каменських і Потап

Настя Каменських не витримала тиску і влаштувала бійку з прихильником: “Просила Льошу вплинути на ситуацію”

Настя Каменських розповіла шалену історію про спілкування з недолугими шанувальниками.

Популярне

Останні новини