П’ятниця, 26 Лютого, 2021

Коронавірус може жити на поверхні телефона до 28 днів: дослідження австралійських вчених

SARS-CoV-2 може залишатися живим і заразним протягом більш тривалого часу, ніж це вважалося до цього.

Коронавірус може жити на склі, пластику, нержавіючій сталі до 28 днів.

До такого висновку дійшли аналітики з CSIRO (Австралійське національне наукове агентство) Робота вчених з дослідницького центру уряду Австралії була опублікована у журналі Virology Journal.

Науковці досліджували виживання вірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID-19, на різних поверхнях: склі, банкнотах, мобільному телефоні і нержавіючій сталі.

Дослідження показало, що SARS-CoV-2 краще почувається на гладких поверхнях при низьких температурах, а саме, склі, нержавіючій сталі і вінілі. А ось на тканинах, папері і банкнотах вірус зберігається гірше, але все одно може виживати тривалий час.

Дане дослідження показало, що коронавірус може залишатися живим і заражати людей протягом тривалішого часу, ніж вважалося раніше, заявили вчені.

Вірус SARS-CoV-2, на відміну від більшості вірусів, прекрасно почуває себе поза носієм. Залишаючись на поверхні тривалий час, вірус отримує більше шансів потрапити до людини.

Це ще раз доводить необхідність дотримуватися гігієни і ретельно дезінфікувати поверхні під час пандемії. Також вкрай важливо мити руки з милом і користуватися антисептиком.

Коронавірус на склі
Коронавірус на склі

В ході експерименту з’ясувалося, що при 20° C, що приблизно відповідає кімнатній температурі, вірус був надзвичайно стійким. Він міг зберігатися протягом 28 днів на гладких поверхнях, таких як скло, мобільні телефони і банкноти.

Подальші експерименти проводилися при 30° C і 40° C, причому час виживання зменшувався у міру підвищення температури. Дослідження також проводилося в темряві, щоб усунути ефект ультрафіолетового випромінюванняє.

Важливо розуміти, що всі експерименти проводяться в лабораторії, де умови наближені до ідеалу. Це означає, що коронавірус може трохи менше жити в реальному житті, але все одно SARS-CoV-2 залишається на поверхнях живим протягом довгого часу.

Автори нового дослідження ще вивчають виживання вірусу в різних умовах. На сьогоднішній день відомо, що за умов, максимально наближених до реального життя, вірус може зберігатися на поверхнях не менше двох тижнів.

Поділіться статтею

Українські зірки

Оля Фреймут, Катя Осадча та інші знаменитості, за яких не червоніють свекрухи: хто з зірок добра господиня

Чи можна бути зіркою та займатися хатніми справами? Виявляється, так! Дивіться у нашому топі у кого це вдається з легкістю.
Легендарні зірки

Вітас, Слава Камінська, Ніна Матвієнко та Оля Полякова: зірки, які продемонстрували космічний голос на сцені

Талант - головна запорука успіху на сцені, хто б там що не говорив! Дізнайтеся, яким діапазоном володіють знаменитості.
Леся Нікітюк

Леся Нікітюк вперше заговорила про свою свекруху та показала, чим збирається честувати: справжня господиня

Леся Нікітюк ще в інтерв'ю Дмитру Гордону нещодавно жалілася, що не має пари, а сьогодні вже показала, чим збирається вражати свекруху. Подробиці далі.
Мами зірок, які залишилися у селі, поки їх діти живуть у розкоші

Вони живуть у розкоші, а їх мами залишилися жити в бідноті: Олег Винник, Віктор Павлік, Ані Лорак та інші

З якої причини багаті знаменитості полишили своїх матерів у селі та злиднях?

Популярне

Останні новини