Вчені виявили, що може свідчити про насування деменції

Дослідження стосувалися виявлення ранніх ознак поширеної хвороби з метою запобігти ускладненню перебігу на її початках.

Найперші дзвіночки про те, що в людини починається деменція, важко розпізнати, однак рання діагностика дає шанси на успішне лікування.

Каліфорнійський університет у Сан-Франциско опублікував результати 9-ти річних досліджень, котрі проводились з віковою групою від 70 років з понад 2000 учасниками.

Про це пише сайт New Atlas.

Основним завданням досліджень була необхідність виявити ранні ознаки деменції, щоб запобігти ускладненню перебігу хвороби на її початках.

Що таке деменція?

Це цілий синдром, який з’являється при ураженнях пам’яті, деградації функцій мислення, провокує дивні зміни в  поведінці, втрату здатності виконувати звичні щоденні завдання.

Щороку по всьому світу виявляють понад 10 млн хворих. Деменція є причиною абсолютної залежності людини від оточуючих, різкого погіршення якості життя, нагальної потреби у щоденному піклуванні і призводить до повної інвалідизації хворого.

Причин захворювання є декілька, однак основна — хвороба Альцгеймера. До 70 % випадків з деменцією мають своїм початком хворобу Альцгеймера.

Деменція має суттєвий вплив не лише на хворого, а й кардинально змінює життя і звички всієї його родини або опікунів.

Тому для науковців світового рівня питання боротьби з наслідками захворювання, а ще краще профілактика, тривалий час займають одні з найважливіших місць.

Зокрема, вчені з Національного інституту старіння в США разом з колегами з Каліфорнійського Університету, після тривалого дослідження дійшли до висновку, що однією з головних ознак деменції, котра насувається, є апатія.

Деменція

Останні етапи дослідження показали пряму залежність тяжких форм апатії з подальшим розвитком деменції. Так, на 80% кращі результати показали ті учасники дослідження, які проявляли найнижчий рівень апатії.

Таким чином дослідники дійшли висновків, що наявність апатії на ранніх стадіях з великою долею ймовірності може стати симптомом вже запущеного процесу нейродегенерації — руйнування клітин мозку. Вчені також наголошують, що апатія і депресія є тісно взаємопов’язаними станами. А перехід тяжких форм затяжної депресії до не менш тяжких форм деменції є, на сьогодні, медично та науково доведеним фактом.

Таким чином, виходячи з наслідків досліджень, науковці пропонують розробити більш ефективні прості і швидкі методи діагностування ранніх стадій деменції шляхом звичайного анкетування. Це допоможе правильно підібрати засоби реабілітації та підтримки і значно уповільнити прогресування захворювання у літніх людей.

 

Схожі статті

Почніть їсти цю ягоду – допомагає думати швидше і зберігає пам’ять: всім, кому за 40

Ця ягода нині дуже модна! Те, як і з чим її потрібно їсти, показують найвідоміші блогери в України. В ній міститься стільки антиоксидантів і вітамінів, що вона здатна зцілити організм!

Будете здивовані: 5 продуктів, які дуже корисні для серця – сало, картопля, кава і ще дещо

Зернова високоякісна кава приносить нашому організму лише користь. Особливо, для серцево-судинної системи. Дієтологи переконані, що для серця потрібно їсти ще 4 види продуктів, відомо, які.

Що не можна їсти на сніданок: 8 продуктів, які ви звикли споживати зранку, а дарма

Дієтологи назвали основні продукти, які всі їдять на сніданок, але дарма. Ця їжа зранку може не добре вплинути на шлунок, а ще після неї дуже швидко захочеться їсти. Відомий перелік.

Названо 5 продуктів, що сприяють красі та молодості шкіри: їх бажано їсти щодня

Щоб зберегти молодість у своєму раціоні бажано мати 5 основних продуктів, які сприяють зволоженню та покращенню бар'єрної функції шкіри. Таку їжу жінкам бажано їсти щодня.

Додайте ці 6 продуктів у свій раціон – будете швидше засинати: забудьте про проблеми зі сном

Перелік продуктів, які допоможуть заспокоїтися перед сном. Найголовніше, вони не додадуть жінці зайвих кілограмів, але допоможуть відчути тепло й підвищити свій настрій.

Ці 5 продуктів на сніданок подарують бадьорість на весь день: корисно – не означає дорого

Дієтологи пояснили, яку їжу слід вживати, щоб якомога довше залишатися ситим. А що, навпаки, лише втамує голод на пару годин, й їсти захочеться знову.