Ацетилсаліцилова кислота дозволяє легше долати наслідки захворювання на COVID-19

Препарат аспірин або ацетилсаліцилова кислота широко застосовувався раніше як протизапальний, жарознижуючий, анальгетичний засіб.

Група вчених з Університету Меріленда в Балтиморі (США) оприлюднила досить важливі результати своїх наукових досліджень щодо наслідків застосування препарату ацетилсаліцилової кислоти.

Ці дані опубліковані в останньому випуску щомісячного журналу “Anesthesia and Analgesia”. Видання є офіційним джерелом публікацій Міжнародної дослідницької спільноти Анестезія.

Оприлюднені результати свідчать про набагато легший розвиток запального процесу при умові застосування ацетилсаліцилової кислоти на початкових етапах зараження коронавірусом або навіть задовго до зараження.

Широкому колу цей медичний препарат відомий за торговою назвою “Аспірин”, патент на винахід котрого довгий час знаходився у власників німецької компанії “«Bayer AG» ”. Препарат аспірин або ацетилсаліцилова кислота широко застосовувались раніше як протизапальний, жарознижуючий, анальгетичний засіб.

Однак, в сучасних умовах застосовується значно рідше. Причиною є те, що ацетилсаліцилова кислота запобігає агрегації крові, знижує її в’язкість, і таким чином виконує як позитивну, так і негативну роль. В позитивному випадку може запобігти утворенню тромбів і є надійним засобом профілактики інфаркту, однак в негативному може сприяти підвищеній проникності судин, кровотечам, в тому числі і шлунковим. Також існують дослідження, в котрих зазначається наявність пошкоджень нирок та органів слуху внаслідок тривалого прийому медичного препарату.

Ацетилсаліцилова кислота
Ацетилсаліцилова кислота

Однак, саме властивість ацетилсаліцилової кислоти зменшувати утворення тромбів в організмі стало основним мотивом для вчених провести більш ретельні дослідження можливого впливу цього препарату на перебіг стану хворих з COVID-19. І результати виявилися обнадійливими.

412 учасників отримували однакові дози препарату в різний проміжок часу — частина за сім днів до госпіталізації, інша частина — в першу добу госпіталізації.

У порівнянні з тими особами, хто не приймав ацетилсаліцилову кислоту – у досліджуваних ризик переходу на ШВЛ виявився нижчим на цілих 44 відсотки.

Тих осіб, котрих переводили у відділення реанімації — на 43 відсотки.

Зрештою, кількість смертей серед тих, хто приймав препарат ацетилсаліцилової кислоти зменшилася аж на 47 відсотки.

Такі результати дослідження спонукали вчених до негайного оприлюднення результатів і закликів використовувати препарат максимально широко при лікуванні наслідків захворювання пацієнтів з COVID-19. До речі, великих кровотеч або інших небезпечних явищ в групі досліджуваних виявлено не було, що також є достатньо позитивним моментом для широкого використання цього препарату з вказаною метою.

Звісно, вчені з Університету Меріленда продовжують проводити більш рандомізовані дослідження.

реклама

Поділіться статтею

Хостікоєв кохав Наталію Сумську, а одружувався з іншими

Хостікоєв кохав Наталію Сумську, а одружувався з іншими: справжня любовна драма в акторській династії

Наталія Сумська завжди була неймовірною красунею, тому не дивно, що Анатолій Хостікоєв закохався у майбутню дружину тільки-но її побачив. Але мріям студента не судилося збутися. Чому шляхи подружжя розійшлися на десятиріччя, дізнайтеся у нашій статті.
Аліна Гросу могла загинути перед концертом у Києві

Аліна Гросу могла загинути перед концертом у Києві: хто винен у тому, що артистка ледь не пішла з життя?

Популярна українська співачка Аліна Гросу ледь не пішла з життя на репетиції перед концертом. Стало відомо, що сталося під час тренувань. Зараз з артисткою все в порядку і вона навіть не скаржиться на недбалість команди, через що, власне, могла статися трагедія.
Як Дмитро Шевченко відреагував на вибір Злати Огнєвіч у фіналі

Як Дмитро Шевченко відреагував на вибір Злати Огнєвіч у фіналі: втік від Холостячки, аби сховати сльози

Прощання другої холостячки Злати Огнєвіч та її фаворита Дмитра Шевченка виявилося вельми драматичним. Чоловік не зміг впоратися з емоціями і покинув жінку без пояснень. Учасник здивував усю Україну бурхливою реакцію, адже раніше стримував себе попри будь-що.
Роман Сасанчин відгуляв весілля з вагітною нареченою

Роман Сасанчин відгуляв весілля з вагітною нареченою: співак не збирався одружуватися, але підкорився долі

Роман Сасанчин та його вагітна наречена Іванна декілька днів тому стали офіційно чоловіком та дружиною. Співак вперше розповів, чому раптово став одруженою людиною і як відсвяткував найважливіший день у житті подружжя. Усі деталі читайте у нашій статті.
Потап і Настя Каменських

“Там мене чекають такі дівчатка”: Потап показав, як Каменських бавиться з їхнім немовлям вдома на підлозі

Потап і Настя Каменських - екс-солісти однойменного дуету - вже два роки живуть у щасливому шлюбі. Хоча за інформацією ЗМІ, пару почали помічати разом набагато раніше, ніж ті зізналися про свої почуття на широку публіку. Тепер прихильники пари чекають на новину про спільних малюків двох артистів.

Популярне

Останні новини