Ацетилсаліцилова кислота дозволяє легше долати наслідки захворювання на COVID-19

Препарат аспірин або ацетилсаліцилова кислота широко застосовувався раніше як протизапальний, жарознижуючий, анальгетичний засіб.

Група вчених з Університету Меріленда в Балтиморі (США) оприлюднила досить важливі результати своїх наукових досліджень щодо наслідків застосування препарату ацетилсаліцилової кислоти.

Ці дані опубліковані в останньому випуску щомісячного журналу “Anesthesia and Analgesia”. Видання є офіційним джерелом публікацій Міжнародної дослідницької спільноти Анестезія.

Оприлюднені результати свідчать про набагато легший розвиток запального процесу при умові застосування ацетилсаліцилової кислоти на початкових етапах зараження коронавірусом або навіть задовго до зараження.

Широкому колу цей медичний препарат відомий за торговою назвою “Аспірин”, патент на винахід котрого довгий час знаходився у власників німецької компанії “«Bayer AG» ”. Препарат аспірин або ацетилсаліцилова кислота широко застосовувались раніше як протизапальний, жарознижуючий, анальгетичний засіб.

Однак, в сучасних умовах застосовується значно рідше. Причиною є те, що ацетилсаліцилова кислота запобігає агрегації крові, знижує її в’язкість, і таким чином виконує як позитивну, так і негативну роль. В позитивному випадку може запобігти утворенню тромбів і є надійним засобом профілактики інфаркту, однак в негативному може сприяти підвищеній проникності судин, кровотечам, в тому числі і шлунковим. Також існують дослідження, в котрих зазначається наявність пошкоджень нирок та органів слуху внаслідок тривалого прийому медичного препарату.

Ацетилсаліцилова кислота

Однак, саме властивість ацетилсаліцилової кислоти зменшувати утворення тромбів в організмі стало основним мотивом для вчених провести більш ретельні дослідження можливого впливу цього препарату на перебіг стану хворих з COVID-19. І результати виявилися обнадійливими.

412 учасників отримували однакові дози препарату в різний проміжок часу — частина за сім днів до госпіталізації, інша частина — в першу добу госпіталізації.

У порівнянні з тими особами, хто не приймав ацетилсаліцилову кислоту – у досліджуваних ризик переходу на ШВЛ виявився нижчим на цілих 44 відсотки.

Тих осіб, котрих переводили у відділення реанімації — на 43 відсотки.

Зрештою, кількість смертей серед тих, хто приймав препарат ацетилсаліцилової кислоти зменшилася аж на 47 відсотки.

Такі результати дослідження спонукали вчених до негайного оприлюднення результатів і закликів використовувати препарат максимально широко при лікуванні наслідків захворювання пацієнтів з COVID-19. До речі, великих кровотеч або інших небезпечних явищ в групі досліджуваних виявлено не було, що також є достатньо позитивним моментом для широкого використання цього препарату з вказаною метою.

Звісно, вчені з Університету Меріленда продовжують проводити більш рандомізовані дослідження.

Схожі статті

1 дешевий продукт із раціону може стати ключем до 100-річного ювілею – секрет всіх довгожителів

Довгожителі як ніхто знають, які продукти потрібно вживати, щоб бути здоровими - який 1 інгредієнт може прибавити вам роки, якщо його їсти на регулярній основі?

5 продуктів, які допомагають виспатися: їх можна і треба їсти на ніч – “дієта” від безсоння

Багато людей мають проблеми зі сном, але в їхніх силах їх подолати - внесіть ці 5 продуктів до вашого щоденного раціону, щоб нормально засинати не прокидатись посеред ночі.

Простий тест на старість: експерти назвали вправу, яка покаже реальний вік та рівень здоров’я

Цей популярний тест, який складається з двох простих вправ, допоможе перевірити ваш стан здоров'я, а також визначити реальний вік. Мільйони людей із усього світу вже встигли його пройти.

Викиньте ці чашки: з якого посуду не можна пити чай і каву – організм вам не “подякує”

Ніхто не задумується про те, чи має влеике значення, з якого посуду ви їсте та п'єте різні напої, а дарма - з яких чашок не можна пити чай і каву?

Марина Боржемська розповіла, як прості кроки змінюють ваше тіло та здоров’я – всього 10 хвилин

Зірковий фітнес-тренер Марина Боржемська розповіла про найпростіший спосіб підтримки здоров'я та активності на високому рівні. Що відбувається в організмі з кожним пройденим кроком?

Секрет довголіття від 95-річного лікаря: що він їсть щодня для міцного здоров’я і молодості

Більшість людей впевнена, що здоров'я залежить від фізичної активності. Але насправді значно більше вирішує харчування. Тож що варто їсти, аби навіть в старості залишатися енергійними та бадьорими?