Неділя, 16 Травня, 2021

Вчені з’ясували, як коронавірус впливає на серце людини

Медики виявляють запалення тканин серця у пацієнтів навіть через півроку, зокрема у тих, хто перехворів у легкій формі і безсимптомно.

У людей, що перехворіли коронавірусом, залишаються шрами не тільки на легеневій тканині, але і на серцевому м’язі. Запалення тканин серця, при цьому, фіксують навіть у тих людей, які перенесли COVID-19 в легкій або безсимптомній формі.

Про це, з посиланням на висновки зарубіжних вчених, повідомляє planet-today.

Згідно з дослідженням, яке опублікували спеціалісти Інституту Гладстона в Сан-Франциско (США), вірус SARS-CoV-2 викликає досить значні пошкодження серцевої тканини. Вчені спостерігали за інфікованим серцевим м’язом за допомогою електронного мікроскопа, і з’ясували, що коронавірус спровокував пошкодження, завдані ніби гострим скальпелем.

«Коронавірус здатний вчинити справжню різанину в серцевій тканині. Картина, характерна для захворювання, зовсім не схожа на ту, що ми бачимо при спадкових хворобах, – кажуть американські вчені, відзначаючи, що це пояснює, чому  люди, які перехворіли на COVID-19, скаржаться на слабкість і задишку навіть після повного одужання.

Коронавірус
Коронавірус

Вчені зазначають, що серйозні пошкодження серця фіксуються майже у 50 відсотків людей, які перенесли коронавірус. Міокардит, гостра і хронічна серцева недостатність, аритмія і некроз кардіоміоцитів – ось основні проблеми з серцем, що провокуються новим вірусом.

До схожих висновки прийшли китайські, німецькі та італійські вчені, всі вони заявляють про серйозні пошкодження серцевого м’яза у більшості пацієнтів, які перенесли коронавірусну хворобу.

Причиною порушення роботи серця може бути цитокіновий шторм – занадто інтенсивна реакція імунної системи на коронавірус, яка руйнує тканини у вогнищі запалення, стверджують вчені.

Поділіться статтею

Алла Пугачова

Неофіційна частина біографії Алли Пугачової: хто справжній батько зірки? Біографія, фото, цікаві факти

Більшість журналістів вірить, що в Алли Борисівни єврейське коріння і зараз ми розповімо вам чому.
Філіп Кіркоров та Ані Лорак

Філіп Кіркоров вийшов із себе через Ані Лорак та розгнівавшись дав гучну обіцянку: “Я цього не пробачу!”

Ні для кого не секрет, що у Філіпа Кіркорова сильний темперамент. Тому й Ані Лорак інколи перепадає.
Жінка вибрала лотерейний квиток і тепер має довести, що саме вона його придбала

Звичайна жінка виграла в лотерею 26 мільйонів доларів і випадково випрала білет: чи отримає вона джекпот?

Іноді неуважність може зруйнувати життя та знищити шанс один на 26 мільйонів.

Популярне

Останні новини