Вчені назвали терміни вироблення імунітету від коронавірусу після одужання

Через місяць після одужання в людей були виявлені антитіла до коронавірусу.

Люди, які успішно вилікувалися від COVID-19, навряд чи захворіють коронавірусною хворобою знову протягом як мінімум півроку. Американські вчені з Медичного інституту Говарда Хьюза з’ясували, що після одужання від коронавірусної хвороби у людини протягом шести місяців розвивається сильний і стійкий імунітет проти мутованих штамів коронавірусу.

Про це йдеться в препринті наукової статті, викладеному в репозиторій bioRxiv.org.

Дослідники дійшли до таких висновків, вивчивши зразки крові 149 пацієнтів з COVID-19 на наявність імунних клітин, що виробляють нейтралізуючі антитіла, які націлені на вірус SARS-CoV-2. У всіх учасників дослідження через місяць після одужання були виявлені антитіла до коронавірусу. На думку науковців, вакцина, яка сприяє синтезу таких антитіл, зможе ефективно забезпечувати захист великої кількості людей.

Вивчення коронавірусу
Вивчення коронавірусу

Хоча з часом концентрація антитіл, спрямованих на рецептор-зв’язуючий домен (RBD) в S-білку коронавірусу, знижується, як і відповідна активність в плазмі крові, кількість B-клітин не змінюється. Через шість місяців антитіла, які вони виробляють, мають підвищену активність і стійкістю до мутацій в RBD, що свідчить про триваючу еволюцію гуморальної імунної відповіді.

Гуморальна імунна відповідь організму представляє собою антитіла проти патогенів, що знаходяться в рідині і сироватці лімфи та кров.

Таким чином, люди, які перехворіли COVID-19, можуть як мінімум півроку бути спокійні, що не заразяться небезпечним вірусом знову.

реклама

Поділіться статтею

Тоня Матвієнко показала, як живе її батько

“Шкода, що немає місця в родині”: Тоня Матвієнко показала, як живе її батько після розриву з Ніною Матвієнко

Не так давно стало відомого, що Ніна Митрофанівна розірвала стосунки зі своїм чоловіком після десятків років спільного життя. Зараз велика родина обходиться без голови, який живе та малює на дачі. Нещодавно Тоня Матвієнко показала, як зараз живе її батько.
Гороскоп на 28 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 28 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку: день, який завадить вам приймати погані рішення

Гороскоп на 28 листопада 2021 року для всіх знаків зодіаку обіцяє непростий, але хороший день для вас. Усі біди так чи інакше оминатимуть вас стороною та приноситимуть рівно протилежні результати. Не звертайте увагу на не аргументовану критику та зберігайте хороший настрій.
Макс Тарапата емоційно звернувся до Злати Огнєвіч

Тарапата не примирився з рішенням Холостячки? Макс емоційно звернувся до Злати Огнєвіч: “Мені є що сказати”

Цієї п'ятниці Холостячка попрощалася з ще одним учасником, якого вважали головним претендентом на серце Злати Огнєвіч. І хоча батьки співачки та її сестра схвалили хлопця, це не вплинуло на її рішення. Нещодавно екс-учасник висловився щодо свого виліту і привернув увагу артистки.
Стало відомо, чим насправді хворіє Андрій Данилко

Стало відомо, чим насправді хворіє Андрій Данилко: “Лікарі буквально рятували його життя”

Популярний український виконавець Андрій Данилко пройшов через непрості випробування на шляху до слави. Реакція публіки на відомий хіт та безкінечні цькування призвели до того, що в артиста виникли проблеми зі здоров'ям. І хоча він заперечує це, його оточення вже викрило правду.
Сергій Притула зізнався, що є батьком старшої доньки Ольги Фреймут

“Донька Ольги Фреймут називає мене татом”: Притула заявив про своє батьківство і отримав запит на аліменти

Стосунки Сергія Притули та Ольги Фреймут завжди нагадували дещо середнє між ненавистю та коханням. Зіркам так і не вдалося побудувати здорові відносини, але відголоски спільного минулого бувають доволі гучними та настирливими. Як, наприклад, заява Сергія Притули про його батьківство.

Популярне

Останні новини