Вчені назвали напій, який підвищує розумові здібності

Науковці відзначають, що цей напій позитивно впливає на роботу головного мозку.

Цей напій полюбляють діти, і недаремно. Органічні речовини, що містяться в какао, покращують постачання мозку киснем, що сприятливо впливає на когнітивні здібності.

Про це йдеться в дослідженні вчених з США і Великобританії, опублікованому в журналі Scientific Reports.

Йдеться про флаваноли – невеликі молекули, які містяться в овочах і фруктах і забезпечують їм яскравий колір. Флаванолами також багате какао. Їхню сприятливу дію на судинну систему людини вже доведено раніше. Тепер вчені вирішили з’ясувати, як флаваноли впливають на роботу мозку.

Було проведено дослідження, в якому взяли участь 18 дорослих добровольців, які не курять і не мають хвороб серця, судин, мозку, або дихальних шляхів.

У першій частині експерименту вони отримували какао з високим вмістом флаванолів, в другій – оброблений напій з низькою концентрацією цих молекул. Ні учасники, ні вчені не знали, який тип какао був в кожному конкретному випадку. При такому подвійному сліпому дослідженні ніщо не могло вплинути на результати.

Через 2 години після вживання какао учасники експерименту дихали повітрям, що містило близько 5% вуглекислого газу. Це приблизно в 100 разів перевищує нормальний атмосферний рівень.

Організм реагує на це збільшенням припливу крові до мозку, що дозволяє швидше виводити вуглекислий газ. Швидкість оксигенації дозволяє оцінити функції судинної мережі мозку.

Вчені підкреслюють, що цей метод дозволяє виміряти, наскільки добре мозок захищається від надлишку вуглекислого газу.

Разом з цим учасників просили вирішувати завдання, що вимагають прийняття суперечливих або конкурентних рішень. 14 з 18 осіб краще впоралися зі складними когнітивними тестами після прийому флаванолів. Вони вирішували завдання на 11% швидше, ніж на початковому рівні або після вживання обробленого какао з низькою концентрацією флаванолів.

Водночас, 4 учасників, у яких не було помічено поліпшення, і так були найсильнішими в групі протягом усього експерименту. У них була найвища реакція оксигенації на вихідному рівні. Це говорить про те, що у людей, які й так в гарній формі, можливостей для поліпшення мало, пояснили науковці.

Дослідники відзначили, що флаваноли містяться не тільки в какао, але і багатьох овочах і фруктах. Результати експерименту свідчать про те, що вживання в їжу продуктів, багатих флаванолами, позитивно впливає на судинну функцію мозку і когнітивні здібності. Крім того, вони допомагають мозку швидше відновитися після судинних захворювань.

Схожі статті

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.

Як адаптуватися до переведення часу і розбудити дитину в садочок чи школу: 5 ефективних порад

Ці поради допоможуть вам і вашим дітям швидше та легше прилаштуватися до переведення стрілок годинників. Ви зможете розбудити своїх дітей, як у дитячий садочок, так і в школу.

Скільки потрібно ходити щодня, щоб худнути? Поради фітнес-тренерів для жінок 40+

Виявляється, що для досягнення ідеальної фігури не обов'язково записуватися в тренажерний зал. Достатньо просто ходити. Але невже все так просто? Скільки саме потрібно проходити за день?

6 весняних порад від тренера “Зважених та щасливих”: ідеальний час для змін

Зірковий тренер популярного проєкту про схуднення Марина Боржемська дала кілька корисних порад, які допоможуть перезавантажитися. Весна ідеальний час для змін!

Як пити каву і не старіти? Прийом, який роздратує виробників косметики – і креми не потрібні

Навколо хороших та поганих властивостей кави вже давно ходить багато розмов. Хтось виступає за її вживання, хтось проти. В чому ж головна таємниця даного продукту?

Довгожителі знають, скільки треба ходити щодня, щоб бути “вічно молодим”: не 10 тисяч кроків

Не секрет, що потрібно в день проходити певну кількість кроків, щоб підтримувати своє здоровʼя та форму в тонусі - яка цифра є найбільш оптимальною?