Свято 22 травня 2021: День Миколая Чудотворця. Що у цей день можна попросити для своїх дітей?

День Миколая Чудотворця буває навесні та взимку. Дізнайтеся традиції цього свята та не забудьте записати молитву!

Святий Миколай. Його образ став ключовим у творенні Санта Клауса, адже день Чудотворця ми відзначаємо взимку 19 грудня. Проте, християнська традиція знає ще свято у теплий період року, а саме 22 травня.

День Миколая Чудотворця буває навесні та взимку

В чому різниця літнього та зимнього дня Миколая Чудотворця?

Помер Чудотворець приблизно у 342 році. День смерті святого Миколи відзначають як День Святого Миколи щороку 6 грудня (церкви, що користуються юліанським календарем, відзначають це свято 19 грудня).

22 травня відзначають перенесення мощей заступника з Лікії до міста Бар. Саме тому цей день ще називають “Літній Микола” або “Теплий Микола”.

Вважалося, що 22 травня – ідеальний день для засівання гречки. А народна прикмета говорить, що якщо піде рясний дощ на літнього Миколая, то буде багатим врожай.

Заборони на день Святого Миколая

Раніше на свято Чудотворця заборон не було. Згодом, за часів українського середньовіччя, церква почала забороняти стригтися у цей день, брати до рук ножиці та гострі предмети. Також не можна 22 травня відмовляти у допомозі. Вважається, якщо людина скаже “ні” на прохання – то її спіткає лихо.

Прочитайте сьогодні цю молитву та нехай Миколай за вас заступається завжди.

Всеблагий отче Миколаю, великий і предивний чудотворче!
Ти своїми молитвами лікував усяку недугу і болість, ти своїм заступництвом визволяв від певної смерти, ти своєю опікою відганяв біду.
Щиро благаю тебе, скорого потішителя тих, що є в горі і нуждах теперішнього життя: Поспіши й до мене із своєю поміччю, захисти мене й усіх людей від вогню й води, від голоду й пошести, від тяжкої хвороби і несподіваної смерти.
Хорони мене через ціле моє життя, а особливо в страшну хвилину переходу з дочасного життя до вічности.
Захисти мене тоді щитом твоєї молитви перед справедливим гнівом Христа Бога і допоможи мені, щоб я сподобився (сподобилася) навіки в небі, разом з тобою, прославляти й величати Боже милосердя.
Амінь

 

Схожі статті

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.

Церковне свято 6 квітня 2024 року: в кого іменини, народні прикмети, і чого не можна робити в цю суботу

Церковне свято 6 квітня 2024 року можна дізнатися різними способами, але найкращий помічник у цьому – звичайний церковний календар. Усі деталі в матеріалі.