22 червня останні покоління радше пам’ятають, як день, коли Україна вступила у Другу світову війну. Але століттями наші пращури вшановували Кирила Олександрійського у цей час. Для вірян – це невелике свято, яке має свої звичаї та заборони.
Богословний письменник Кирило
Склався стереотип, що релігія тривалий час душила науку: проте, серед вірян, яких вшановує церква, було багато освічених та грамотних персон. Таким представ і Кирило, єпископ Олександрійський.
Протягом 32 років керував церквою і помер своєю смертю в 444 році, залишивши після себе велику кількість праць. Він був письменником та свої твори присвячував Господу. А ще багато спілкувався з парафіянами, пояснюючи їм сенс Святого Письма. По смерті став чоловік справжнім заступником.
Прочитайте сьогодні цю коротку молитву:
Господи Ісусе Христе, Боже наш, нехай Твоє святе Тіло принесе мені життя вічне, а чесна Кров Твоя – відпущення гріхів. Нехай ця Пресвята Євхаристія дасть мені душевну радість і здоров’я. А в день Твого Страшного Суду, Господи Ісусе Христе, вчини так, щоб я ради Причастя Святих Твоїх Тайн удостоївся стати праворуч Твоєї слави й хвалити Тебе разом з Твоїми Святими. Амінь.
22 червня суворо заборонено сваритися і не тільки
У цей день настає справжня літня спека. Пращури вірили, що не можна працювати на Кирила, сваритися та лихословити. Не можна також працювати з рослинами на городі, бо не будуть родити.
Прикмети 22 червня
Зверніть увагу у цей день на комарів: їх не можна вбивати після опівдня – так їх стане більше у вашому помешканні. Якщо весь день буде йти дощ – буде багато грибів, а туман вранці – навпаки: до сонячної погоди.