Свято 16 липня 2021: у день пам’яті мученика Якинта пригадайте просту коротку молитву та стежте за сонцем

16 липня православна церква згадує святого мученика Якинта. Дізнайтеся, чому його вшановують віряни.

Кожен день церковного календаря згадує реальну людину, яка настільки сильно вірила в Бога, що їй не були страшні ні застінки тюрем, ні навіть тортури. За відданість багатьом Господь дарував можливість творити дива.

Одним з таких ревних вірян був і Якинт. Він – із Кесарії Каппадокійської, що в Малій Азії, та жив у IV ст.

16 липня – день мученика Якинта

Якинта у дуже юному віці віддали на службу до царя Траяна. Імператор був язичником і вся його свита також поклонялася ідолам. Одного дня, коли правитель з наближеними знову пішли до капищ, Якинт відмовився. Він зачинився у своїй кімнаті та почав хвалити Господа.

Імператор викликав до себе юнака. Якинту наказали зректися Христа, а за відмову почали жорстоко бити нещасного. Траян наказав з особливою жорстокістю обходитися з обличчям хлопця.

Наступного дня на суді святий Якинт на всі запитання та погрози відповідав одним реченням:

“Я християнин, і за Христа Спасителя мого готовий знести всі муки!”

Тоді було віддано наказ про те, щоб піддати Якинта тортурам і врешті-решт зморили голодом.

Цікаво, що 16 липня наші предки вважали нещасливим днем. Не рекомендували братися за нові справи та радили вставати рано вранці, аби не проспати життя.

Необхідно було після сну одразу прочитати молитву до Спасителя:

“Всемогучий Боже, котрий терпів на Хресті за всі наші гріхи, будь завжди при мені. Хрест Святого Ісуса Христа, допоможи мені отримати від Тебе спасіння. Христе Святий, віддали від мене всяке нещастя, зло. Хрест Святого Ісуса, вирятуй мене від всяких нещасть: душевних і тілесних. Ісусе Назарянине, розп’ятий за нас, май милосердя наді мною і вирятуй мене від злих духів. Амінь”

 

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.