Свято 19 серпня 2021 року: що можна і не можна робити на Яблучний Спас та що святити у церкві

19 серпня ми відзначаємо велике та шановане свято - Яблучний спас. Дізнайтеся все про цей день.

Яблучний Спас вважається одним з найбільших для православних християн свят. Насправді цей день присвячений Преображенню Господньому.

Ви можете поцікавитися, який же зв’язок між появою Христа перед вірянами і збором яблук?

Ісус Христос

19 серпня у дохристиянські часи було свято врожаю. Люди збиралися і вшановували природні сили. Коли на землю прийшов Христос, традиції об’єдналися у чудовій синергії. Шанувати врожай, родючість полів церква, звісно не могла заборонити. Саме тому Преображення Господнє і носить народну назву Яблучного спасу.

Традиційно беруть сьогодні до церкви фрукти, овочі, рослинні зілля. На селі тривають обжинки і колосся перев’язували червоною стрічку – в’язали Дідову бороду. Можна також брати з собою бджолині соти.

Цікавим є повір’я про те, що до Спасу не можна їсти яблук. Предки вірили, що так ми не дамо скуштувати цих фруктів своїм родичам, які відійшли на той світ.

Яблуками слід сьогодні частувати бідних людей та роздавати їх жебракам під церквою. А спечені пироги з цими плодами слід розділити між близькими родичами і сусідами.

Що не можна робити 19 серпня?

Суворих заборон немає, але церква просить дотримуватися таких рекомендацій:

  • Не займатися рукоділлям
  • Не сваритися з родичами та друзями
  • Не проганяти комах від яблук та до освячення їх не їсти цих фруктів
  • Пити багато не можна, але келих червоного сухого вина не завадить
  • Не потрібно сьогодні займатися марнотратством, краще дати хоча б символічну копійчину на храм, в який ви звикли ходити

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.