Яке церковне свято 15 квітня: кого вітати з іменинами, що заборонено робити, а що можна, народні прикмети

Напередодні Великодня є чимало релігійних свят. Втім, через шалений темп життя доволі складно тримати всі визначні дати в голові. Дізнайтесь, що можна і не можна робити в День Преподобного Тита.

Сьогодні, 15 квітня, віряни вшановують пам’ять преподобного Тита Чудотворця.

Коротко про постать Тита

Про життя преподобного відомо не дуже багато. Жив Тит Чудотворець ІХ столітті. З юних літ він почав цікавитись духовним життям та релігією. У підлітковому віці він прийняв дуже важливе рішення — хлопець відмовився від людських благ в ім’я Господа Бога. Згодом Тит став жити в монастрирі і став послушником.

Більшу частину свого життя чоловік провів у Стуйському монастирі біля Константинополя. Навіть під час іконоборських гонінь він не мовчав, а відкрито виступав проти такого богохульства. Завдяки своєму праведному способу життя, преподобний отримав дар чудотворення. Саме тому до нього звертались нужденні із проханням про допомогу.

День пам'яті Тита Чудотворця
День пам’яті Тита Чудотворця

Звичаї цього дня

За традицією, наші предки 15 квітня оглядали свої запаси їжі, які залишились ще від зими. Якщо господар або господиня знаходили пріле зерно, його висипали та сушили. В народі цей день ще називали Безхлібнецею.

Також сьогодні важливу роль відігравали ворони. Якщо ворон голосно кричав, коли його відганяли від садиби, значить хліба буде дуже мало.

Існує один ритуал для збереження статків: потрібно взяти одну монетку та закопати її в горщик із землею. Потім треба прочитати над нею молитву святого Тита. Тому, якщо поливати горщик із грошима цілий рік, фінансових проблем не буде.

Що не можна робити 15 квітня

Сьогодні не можна годувати воронів. А все тому, що таким чином вони можуть накликати безхлібницю.

У народі 15 квітня називають “Тит Льодолом”. Наші предки вірили, що в цей день тане крига та розламується. Саме тому сьогодні категорично не можна пересуватись по льоду.

Сьогодні не можна годувати воронів
Сьогодні не можна годувати воронів

Прикмети про погоду

  • Якщо в день Тита Льодолома на річці досі є крига, значить слід чекати на погану риболовлю навесні.
  • Рік буде неврожайним, якщо ви побачили, як клин журавлів летить на південь.
  • Якщо вночі буде тепло, значить буде тепле літо.
  • Слід чекати на дощ, якщо сьогодні хмари цілий день сині.

Хто сьогодні святкує іменини

Не забудьте привітати із днем ангела таких людей: Василя, Георгія, Григорія, Юхима та Полікарпа.

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.