П’ятниця, 26 Лютого, 2021

“Тарілку” на Либідській внесли до списку об’єктів культурної спадщини

"Тарілка" на Либідській потрапила до списку об'єктів культурної спадщини.

Будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації, більше відомий як “Тарілка” було включено до списку об’єктів культурної спадщини за рішенням департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

Зауважимо, що у приміщенні будівлі знаходилися Державна науково-технічна бібліотека і працювали поліграфічне підприємство. У самому конференц-залі, що розміщувався у “Тарілці” унікальна акустика, яка дозволяє добре чути весь діапазон частот людського голосу й музичних інструментів без будь-яких підсилювачів звуку. У зв’язку з цим архітектор Георгій Духовичний стверджує, що у приміщенні міг би бути обладнаний сучасний концертний зал. Для цього потрібно оновити лише обладнання і зробити ремонт.

Будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації
Будинок Українського інституту науково-технічної експертизи та інформації

А от у висотній частині будівлі, за словами архітектора, можна було б організувати роботу курсів з перекваліфікації людей на нові спеціальності, що особливо актуально в умовах карантину.

Рішення про внесення будівлі на Либідській до об’єктів культурної спадщини було пов’язано з тим, що це яскравий приклад радянського модернізму. Його побудував у 1971 році архітектор Флоріан Юр’єв.

Раніше зазначалося, що “Тарілку” на Либідській збираються реставрувати. Зокрема, учасники проекту Save Kyiv Modernism представили новий план реконструкції однієї з найяскравіших пам’яток київського модернізму. Першими пунктами плану значиться повна ліквідація зовнішньої реклами та ремонт будівлі всередині.

Зазначалося, що у Києві, окрім відомої “Тарілки”, є ще 400 історично важливих будівель зі статусом пам’ятки. Більшість з них перебуває у приватній власності, а ті, що належать державі – у ганебному стані. Наразі відомо, що влада запланувала відремонтувати 4 історичні будівлі за 2020 рік.

Поділіться статтею

Українські зірки

Оля Фреймут, Катя Осадча та інші знаменитості, за яких не червоніють свекрухи: хто з зірок добра господиня

Чи можна бути зіркою та займатися хатніми справами? Виявляється, так! Дивіться у нашому топі у кого це вдається з легкістю.
Легендарні зірки

Вітас, Слава Камінська, Ніна Матвієнко та Оля Полякова: зірки, які продемонстрували космічний голос на сцені

Талант - головна запорука успіху на сцені, хто б там що не говорив! Дізнайтеся, яким діапазоном володіють знаменитості.
Леся Нікітюк

Леся Нікітюк вперше заговорила про свою свекруху та показала, чим збирається честувати: справжня господиня

Леся Нікітюк ще в інтерв'ю Дмитру Гордону нещодавно жалілася, що не має пари, а сьогодні вже показала, чим збирається вражати свекруху. Подробиці далі.
Мами зірок, які залишилися у селі, поки їх діти живуть у розкоші

Вони живуть у розкоші, а їх мами залишилися жити в бідноті: Олег Винник, Віктор Павлік, Ані Лорак та інші

З якої причини багаті знаменитості полишили своїх матерів у селі та злиднях?

Популярне

Останні новини