Як захистити смородину та аґрус від борошнистої роси вже зараз: спосіб, який працює на 100%

Однією з найгірших проблем, які трапляються з ягідними кущами, є борошниста роса. Навіть якщо через неї врожай не зникне повністю, то буде значно гіршим. Тож варто вчасно проводити профілактику.

Борошниста роса на смородині та аґрусі — це справжній кошмар для городника. Білий наліт, схожий на борошно, не лише псує вигляд кущів, а також пошкоджує листя. Через це погіршується фотосинтез та падає врожайність. Навіть якщо ягоди ростимуть, то вони з великою ймовірністю будуть дрібними та несмачними. На щастя, цій оказії можна запобігти ще до її появи. А допоможе в цьому старий бабусин метод.

Один з найнадійніших методів — облити кущі окропом. Важливо зробити це дуже рано, коли вже потепліло, але бруньки ще не почали розпускатися. Нагрійте воду приблизно до 80-90°C, візьміть лійку з дрібними отворами та обережно обробіть кожну гілку. Гаряча вода ефективно усуне всі спори грибка та яйця шкідників, яким вдалося перезимувати. А самій рослині це не нашкодить. Але це актуально тільки якщо бруньки не набрякли! В іншому випадку окріп їх спалить, тож не пропустіть момент.

Садівники пояснили, як захистити смородину та аґрус від борошнистої роси
Садівники пояснили, як захистити смородину та аґрус від борошнистої роси

Після цієї процедури варто провести також додаткову обробку харчовою содою. Її потрібно розвести у воді (столова ложка на літр) та обприскувати кущі раз на 10-14 днів. Особливо важливо робити це після дощу. Це класний метод, бо зовсім не шкодить рослині та навіть корисним комахам, але дозволяє позбутися попелиці. Але головне, що сода створюватиме тонкий лужний шар на листі, які не подобається грибку, тож він не зможе розвиватися.

Для стійкого результату підходить і мідний купорос. 10 г порошку розчиняють у 10 л води та обробляють кущі в суху погоду, щоб розчин встиг подіяти. Мідь у складі купоросу руйнує клітини грибка, не даючи йому розмножуватися. Та користуватися цим методом варто не частіше одного разу за сезон (бажано на початку). Якщо обприскувати часто або надто активно, то надлишок міді накопичиться в ґрунті, що зрештою може нашкодити кущам.

Схожі статті

Помідори виростуть величезними, якщо додати в ґрунт 1 простий інгредієнт: є на кожній кухні

Щоб виростити величезні помідори на своєму городі – достатньо зазирнути на кухню і серед відходів знайти цінне добриво для цього овоча. Більше подробиць розповідаємо далі.

Росте сама, пахне шиком і перетворює дачу на палац: ця квітка не потребує догляду взагалі

Дуже іронічно, що часто ми знаходимося в пошуках рослин, які можуть стати головною прикрасою нашого саду, і до того ж невибагливою, але не бачимо відповіді на поверхні.

3 хвороби троянд, які зустрічаються в кожному подвірʼї: як розпізнати і вилікувати вчасно

Останнім часом багато садівників стали скаржитися на проблеми з трояндами, які значно впливають на їхній зовнішній вигляд, а деякі квіти навіть не встигають розпуститися. Що робити?

У квітні полуниця потребує цього як повітря: 2 склянки під кущ – влітку ягодами грядку завалить

Якщо хочеться отримати розкішний врожай полуниці, необхідно подбати і про якісне підживлення. Розповідаємо в нашому матеріалі, що можна для цього використати.

Зола для картоплі: інструкція із застосування, дозування та переваги “зольної” підживки

Картоплю відносять до невибагливих культур, але при посадці її все ж таки потрібно трохи підгодувати. Найчастіше використовую золу, але робити це треба з розумом.

А якщо бабусі помилялися? Народні засоби для городу, від яких мало користі – міфи та реальність

Перш ніж застосовувати на городі якийсь із "перевірених бабусиних засобів", уважно зважте всі "за" та "проти", щоб не витратити час даремно або не зіпсувати весь урожай.