П’ятниця, 5 Березня, 2021

Вчені назвали ознаку, що об’єднує більшість хворих на COVID-19

У 82,2% хворих коронавірусною хворобою був дефіцит вітаміну D, заявляють автори дослідження.

Більш ніж у 80% заражених коронавірусом людей виявили дефіцит вітаміну D. Найчастіше він проявляється у чоловіків.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.
Участь в дослідженні взяли 216 пацієнтів з підтвердженим COVID-19, які були госпіталізовані в одну з лікарень в Іспанії. Вчені виміряли у них рівень 25-гідроксівітаміна D (25OHD). Це гідроксильована форма вітаміну D3, що бере участь в метаболічних реакціях організму.

Також було виміряно рівень 25ОНD у 197 здорових добровольців з контрольної групи.

З’ясувалося, що у 82,2% хворих коронавірусною хворобою був дефіцит вітаміну D. У контрольній групі цей показник склав 47,2%. Якщо в ковід-групі рівень вітаміну D був 13,8 нг/мл, то в здоровій – 20,9 нг/мл. У чоловіків він виявився нижчим.

COVID-19
COVID-19

У пацієнтів з більш низькою концентрацією 25ОНD були підвищені рівні запальних маркерів – феритину і D-дімера. У них частіше спостерігалася гіпертонія і серцево-судинні захворювання. Тривалість перебування в лікарні у них була вищою, ніж у тих, чий рівень вітаміну D становив вище 20 нг/мл.

Керівник дослідження Хосе Ернандес заявив, що виявлення і лікування дефіциту вітаміну D є одним із важливих профілактичних заходів в період пандемії. Це найбільш актуально для пацієнтів з супутніми захворюваннями і мешканців домів для людей похилого віку – головних груп ризику COVID-19.

Вчений підкреслив, що прийом вітаміну D при коронавірусі повинен бути рекомендований пацієнтам з його нестачею. Це може бути корисним як для опорно-рухового апарату, так і для імунної системи.

У той же час в дослідженні йдеться про відсутність зв’язку між рівнем вітаміну D в крові і тяжкістю перебігу COVID-19.

Поділіться статтею

Святослав Вакарчук

Чим живе і як зараз виглядає Святослав Вакарчук: вся правда про роман з Христиною Соловій і гурт Океан Ельзи

Минулого року Святослав Вакарчук відсвяткував 45-річчя. Чим живе легендарний артист зараз та які таємниці приховує? Давайте дізнаємося.
Катерина Кухар

Кухар насправді не прима-балерина, як стверджує сама: колега Кухар чесно розкрила її справжнє місце у балеті

Ім'я Катерини Кухар стало гриміти на всю Україну після участі у ряді успішних танцювальних проектів. Та чи можна насправді вважати її примою балету?

Популярне

Останні новини