Як боротися з емоційним вигоранням: рекомендації психологів

Ви повинні стати найсуворішим начальником і контролером самому собі.

Пандемія коронавірусу дуже змінила наше життя – вчитися і працювати доводиться віддалено. Невід’ємною частиною життя багатьох став Zoom. Все це так чи інакше веде до емоційного вигоряння. Як впоратися з цим станом, розповідаємо в цьому матеріалі.

Психологи радять не ігнорувати симптоми вигоряння, прислухатися до себе. Дуже важливо визнати, що проблема справді у вас присутня. Для емоційного вигорання характерні поступовий занепад сил, втрата колишнього рівня енергії, поява плаксивості, надмірне невдоволення собою.

Щоб виправити ситуацію, необхідно скласти і дотримуватися збалансованого порядку дня, який буде передбачати час і на навчання, і на роботу, і на відпочинок.

Психологи рекомендують суворо дотримуватися принципу, що робочий час – тільки для роботи. Перерви мають бути чітко регламентовані. Забороніть собі їсти за робочим столом.

Емоційне вигорання
Емоційне вигорання

Дуже важливо спланувати свій відпочинок. Лежання на дивані в вихідний день не допоможе емоційно відновитися. Варто виділити один повністю вільний день від роботи і навчання і присвятити його релаксації, новим враженням.

Експерти також радять позбавлятися від монотонності в роботі. Наприклад, можна включити в розклад якісь оригінальні, нові справи. Хоча б вивчити два японських ієрогліфа, пояснюють психологи.

Не потрібно формувати нові шкідливі звички – вставати за хвилину до початку роботи, обідати за робочим столом, пити енергетики, працювати ночами. Такі звички швидко засвоюються, а ось позбутися ж від них дуже складно.

реклама

Поділіться статтею

Колишня дружина Валерія Меладзе відверто розповіла про їхнього покійного сина

Колишня дружина Валерія Меладзе відверто розповіла про їхнього покійного сина: “Він зустріне мене там”

Колишня дружина Валерія Меладзе Ірина зважилася на відверту розповідь. Подружжя разом виховувало трьох доньок, однак, як виявилося, у них народився ще й син, який помер через 10 днів після народження. З того дня пройшов 31 рік, але Ірині все ще тяжко пригадувати трагічний для неї день.
Сестра Ротару Ауріка показала ідеальне молоде обличч

Сестра Ротару Ауріка показала ідеальне молоде обличчя та осину талію: Софію так не молодили навіть за гроші

Софія Ротару - беззаперечно яскрава зірка українсього шоу-бізнесу та улюблениця СНД. Вже давно не секрет, що її родина славиться талантами. Ось і сестра Ауріка вирішила не ховатися у тіні відомої родички та заявити про себе. Подивіться, якою неймовірною красою може похизуватися жінка.
Олега Винника спіймали на обмані

Олега Винника спіймали на обмані: стосунки головного вовка країни і його вовчиць погіршуються через гроші

Улюбленець української публіки Олег Винник потрапив у немилість власних фанатів. Зараз користувачі мережі масово залишають під публікаціями артиста невдоволені відгуки та коментарі, які мають привернути його увагу. Що сталося між кумиром мільйонів та його фан-базою, читайте у статті.
Віталій Козловський став багатодітним татом чотирьох дітей

Як виглядають четверо дітей Віталія Козловського та як він став багатодітним татом: “Хочу завжди бути поруч”

0
Популярного українського співака Віталія Козловського сім'янином не назвеш, на відміну від завидного холостяка, адже одруженим він не був ще ніколи. Втім, батьком таємно від публіки він стати вже встиг, причому багатодітним. Що відомо про чотирьох дітей Віталія Козловського?
Анна Різатдінова полишила немолодого багатія

Анна Різатдінова полишила немолодого багатія та заговорила про шлюб з кухарем: не мільйонер, але хвацький

Анна Різатдінова відома українська спортсменка, яка свого часу зажила, як справжня Попелюшка. Вона зустріла свою половинку серед непростих чоловіків. Заміж зірку покликав дуже заможний чоловік, старший за гімнастку на 24 роки. Втім, Анна вирішила рухатися далі у стосунках.

Популярне

Останні новини