Вівторок, 18 Травня, 2021

Як боротися з емоційним вигоранням: рекомендації психологів

Ви повинні стати найсуворішим начальником і контролером самому собі.

Пандемія коронавірусу дуже змінила наше життя – вчитися і працювати доводиться віддалено. Невід’ємною частиною життя багатьох став Zoom. Все це так чи інакше веде до емоційного вигоряння. Як впоратися з цим станом, розповідаємо в цьому матеріалі.

Психологи радять не ігнорувати симптоми вигоряння, прислухатися до себе. Дуже важливо визнати, що проблема справді у вас присутня. Для емоційного вигорання характерні поступовий занепад сил, втрата колишнього рівня енергії, поява плаксивості, надмірне невдоволення собою.

Щоб виправити ситуацію, необхідно скласти і дотримуватися збалансованого порядку дня, який буде передбачати час і на навчання, і на роботу, і на відпочинок.

Психологи рекомендують суворо дотримуватися принципу, що робочий час – тільки для роботи. Перерви мають бути чітко регламентовані. Забороніть собі їсти за робочим столом.

Емоційне вигорання
Емоційне вигорання

Дуже важливо спланувати свій відпочинок. Лежання на дивані в вихідний день не допоможе емоційно відновитися. Варто виділити один повністю вільний день від роботи і навчання і присвятити його релаксації, новим враженням.

Експерти також радять позбавлятися від монотонності в роботі. Наприклад, можна включити в розклад якісь оригінальні, нові справи. Хоча б вивчити два японських ієрогліфа, пояснюють психологи.

Не потрібно формувати нові шкідливі звички – вставати за хвилину до початку роботи, обідати за робочим столом, пити енергетики, працювати ночами. Такі звички швидко засвоюються, а ось позбутися ж від них дуже складно.

Поділіться статтею

Ангеліна Вовк

78-річна Ангеліна Вовк підхопила хвилю зізнань і також заявила про домагання, які пережила в юності

0
Телеведуча Ангеліна Вовк на хвилі гучних заяв інших зірок про пережиті домагання зізналася, що в юності теж опинялася в схожій ситуації.
Тіна Кароль

Тіна Кароль одягла хустинку, але компенсувала “бабусин” аксесуар вбранням: суцільні вирізи — все для Балана

0
Українська поп-діва Тіна Кароль володіє відмінним почуттям стилю, адже навіть "бабусина" хустинка виглядає на ній надзвичайно.
Таюне і Олег Винник

Олег Винник посеред концерту встав перед Таюне на коліно: таємна дружина повелителя вовчиць більше не таємна

0
Пара Олега Винника і Таюне є однією з найтаємничих у всьому українському шоу-бізнесі, але публіка вже давно впевнена, що вони дійсно пара.
Алла Пугачова

Алла Пугачова без перуки та гриму заховалася у квітах в чому мати народила: фото опублікував Максим Галкін

Алла Борисівна ще за часів молодості вміла епатувати, втім, розмінявши 8-й десяток взагалі лишилася всіх комплексів.
Валентина Хамайко

Мама чотирьох дітей Валентина Хамайко була помічена у пологовому будинку: чекають на п’ятого? (ФОТО)

0
Українська журналістка і телеведуча Валентина Хамайко до своїх 39 років встигла стати мамою чотирьох дітей, а де четверо, там і п'ятеро.

Популярне

Останні новини