Як боротися з емоційним вигоранням: рекомендації психологів

Ви повинні стати найсуворішим начальником і контролером самому собі.

Пандемія коронавірусу дуже змінила наше життя – вчитися і працювати доводиться віддалено. Невід’ємною частиною життя багатьох став Zoom. Все це так чи інакше веде до емоційного вигоряння. Як впоратися з цим станом, розповідаємо в цьому матеріалі.

Психологи радять не ігнорувати симптоми вигоряння, прислухатися до себе. Дуже важливо визнати, що проблема справді у вас присутня. Для емоційного вигорання характерні поступовий занепад сил, втрата колишнього рівня енергії, поява плаксивості, надмірне невдоволення собою.

Щоб виправити ситуацію, необхідно скласти і дотримуватися збалансованого порядку дня, який буде передбачати час і на навчання, і на роботу, і на відпочинок.

Психологи рекомендують суворо дотримуватися принципу, що робочий час – тільки для роботи. Перерви мають бути чітко регламентовані. Забороніть собі їсти за робочим столом.

Емоційне вигорання
Емоційне вигорання

Дуже важливо спланувати свій відпочинок. Лежання на дивані в вихідний день не допоможе емоційно відновитися. Варто виділити один повністю вільний день від роботи і навчання і присвятити його релаксації, новим враженням.

Експерти також радять позбавлятися від монотонності в роботі. Наприклад, можна включити в розклад якісь оригінальні, нові справи. Хоча б вивчити два японських ієрогліфа, пояснюють психологи.

Не потрібно формувати нові шкідливі звички – вставати за хвилину до початку роботи, обідати за робочим столом, пити енергетики, працювати ночами. Такі звички швидко засвоюються, а ось позбутися ж від них дуже складно.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини