Сміття, яке творить з розсадою те, чого не робить магазинне добриво: не викидайте лушпиння

Лушпиння цибулі не потрібно викидати, адже насправді воно є супер корисним на городі та в садових справах - як цей інгредієнт покращує ріст розсади і не тільки?

Настої та відвари цибулевого лушпиння вже давно використовуються дачниками для обробки рослин, а саме як ефективний засіб для боротьби з грибковими захворюваннями та для відлякування шкідників. Цибулеве лушпиння має гарний склад, який не лише допомагає захистити ваші рослини, а й слугує прекрасним добривом. Головне, що воно є доступним абсолютно кожному та не шкодить культурам.

Щоб зміцнити імунітет розсади та полегшити її адаптацію при пересадці в ґрунт, рекомендується використовувати розчин з цибулевого лушпиння. Для цього необхідно залити 1 кг лушпиння пʼятьма літрами води, і прокип’ятити цю суміш протягом десяти хвилин, а потім відвар процідити і можна використовувати для поливу розсади раз на 10 днів. Важливо дотримуватись правильного дозування, щоб цей відвар показав гарний результат.

Городники розповіли, як цибулеве лушпиння може покращити ріст розсади
Городники розповіли, як цибулеве лушпиння може покращити ріст розсади

Лушпиння цибулі дієво бореться з такими шкідниками, як попелиця, білокрилка, колорадський жук. Для приготування ЧУДО-засобу вам слід змішати 2 кг лушпиння з трьома літами води, і варити суміш на слабкому вогню приблизно пів години. Потім розчин потрібно залишити настоюватись на 24 години. Після цього процідити і перелити в розпилювач та обробити рослини.

Також лушпиння можна використовувати й для інших рослин на городі, як добриво. Необхідно його залити водою 1:2 і настояти протягом двох днів, потім процідити і полити рослини. Така підживка дуже корисна для огірків і томатів, на один кущ слід застосовувати не менше 200 мл розчину.

Городники розповіли, як цибулеве лушпиння може покращити ріст розсади
Городники розповіли, як цибулеве лушпиння може покращити ріст розсади

Дачники з досвідом вже давно переконались, що лушпиння цибулі здатне покращувати структуру ґрунту. Його потрібно розкидати тонким шаром на суглинистих або твердих ґрунтах. На один квадратний метр не менше п’яти кілограмів цього інгредієнту.

Схожі статті

1 склянка “частування” в землю — мурахи знатимуть своє місце: напівзабутий спосіб із СРСР

Якщо вам не дають спокою мурахи, то є дієвий спосіб, який значно спростить вам життя. Вам не доведеться ходити в магазин за спеціальними засобами.

Те, що ми називаємо просто кашею, перетворює перець на велетнів: прийом, який працює на всі 100

Найкраще добриво для болгарських перців знаходиться прямо у нас під носом, і необхідно лише простягнути руку. Розповідаємо про ефективний прийом.

Видаляю всього 3 листки, і помідори ростуть як на дріжджах: сусіди тільки дивуються

Городники часто не беруть цей нюанс до уваги, і дуже дарма, адже він може суттєво вплинути на здоров'я рослини та якість врожаю. Розповідаємо, що треба зробити.

Цей сорт картоплі “Олег Винник” городу: багато шанувальників, збираю по 200 відер

Картопля – популярний овоч, який багато дачників вирощують на своїх ділянках. Коренеплід представлений різними сортами і в тому числі найврожайнішими. Про один з них розповімо у цьому матеріалі.

Коли сіяти кріп та петрушку у відкритий ґрунт: ідеальний час і поради фермера-багатія

Виростити ароматну і соковиту зелень петрушки або кропу на домашній грядці не так вже й важко. Достатньо буде дотримуватись певних правил та обрати сприятливі дні для посіву.

По 3 краплі на розчин і ваш фікус зазеленіє: полийте його ось цим у березні – у вас ще є 2 дні

Весна – особливий час року, коли навколишня природа просинається після зими. В цей час бажано провести обробку кімнатних рослин і, зокрема – фікусів. "Сенсація" розповість, чим підживити цю квітку.