Свято 17 серпня 2021: що можна і не можна робити на день святої Євдокії та хто святкує День Ангела сьогодні

Сьогоднішній день потрібно присвятити праці, любові до ближнього та гнати геть сумні й погані думки.

17 серпня стало святом, в якому сплелися народні і церковні традиції. За православним календарем сьогодні відзначають пам’ять святої Євдокії, а за простими звичаями цей день називали Авдотії-огуречниці.

Свята Євдокія

Та спершу давайте дізнаємося, ким була свята Євдокія. Мучениця жила в IV столітті і народилася в родині багатих римлян. Звісно, батьки та оточення жінки було язичницьким і ніякого порятунку їй не слід було чекати під час гонінь на перших християн.

Її схопили у полон перси. Злісні вояки хотіли з Євдокії зробити рабиню, але навіть принизивши її, не змогли зламати дух. Жінка вірила, що Господь її врятує. І чути нічого не хотіли східні деспоти про Христа. Тортурами намагалися змусити Євдокію зректися своєї віри. Та вона була непохитна. Тоді молоду вірянку лишили голови за її стійкість.

Сьогодні вона стала покровителькою всіх, хто став на шлях істинний та допомагає родинам у скруті. Молитися слід сьогодні рано вранці прямо перед роботою:

Духовною істиною душу свою до любові Христової прив’язала ти як учениця. Слово тлінне, привабливе і тимчасове зневажила: спочатку постом пристрасті знищивши, а потім стражданнями ворога посоромивши. Тому Христос подвійного вінця сподобав тебе, славна Євдокіє, преподобна страстотерпице, моли Христа Бога, щоб спастися душам нашим. Амінь

Так, як у цей день активізуються земні сили, слід максимально продуктивно провести 17 серпня. У народі його називають Авдотьї-огуречниці і тому було заведено сьогодні активно збирати врожай огірків та малини. Намагалися господарі також прибрати бадилля на городі та зробити компост.

Особливих заборон у цей день немає, а іменини 17 серпня святкують: Костянтин, Антон, Денис, Євдокія, Іван, Максиміліан

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.