Церковне свято 20 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити на День Сергія та Вакхи, традиції, прикмети

Церковне свято 20 жовтня 2022 року згадує святих мучеників Сергія та Вакха, які пожертвували своїм життям заради Всевишнього. Вони були шанованими особами в імператорському дворі, але мученикам доводилось ретельно приховувати свої погляди та віру. Тогочасний імператор переслідував християн та не змилився, якби дізнався правду. Але вороги Сергія та Вакхи донесли правителю, що його піддані не розділяють язичницькі погляди та вірять в іншого Бога. Відмова від язичницького ідолопоклонства вважалась державним злочином та піддавалась покаранню. Священномучеників жорстоко катували та стратили мечем.

Церковне свято 20 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити?

27 вересня 2022 року: яке сьогодні народне свято
Церковне свято 20 жовтня 2022 року

За стародавніми традиціями сьогодні господині не займались роботою на кухні та  відмовлялись від приготування незвичних страв, особливо з тіста. Сімейна вечеря повинна була складатися з простих продуктів, на столі мав бути відсутній алкоголь та будь-яка випічка. Вважалося, що це може накликати лихо на всю родину. Традиційно, перед святом чоловіки дарували жінкам нові хустинки, які вони зранку пов’язували на голову і не знімали весь день. Існувало повір’я, що це позбавить головного болю та покращить достаток. Суворих заборон день Сергія та Вакхи не має, але дотримання деяких порад не буде зайвим:

  • Не можна брати нічого від незнайомців. Не приймати подарунки та будь-які речі. Недоброзичливці можуть таким чином передати біди та хвороби.
  • Не слід носити старі речі. Нове вбрання допоможе залучити добробут та удачу.
  • Заборонено лихословити, ображатися на рідних, лінуватися та сваритися.

Церковне свято 20 жовтня 2022 року: прикмети на погоду

Церковне свято 20 жовтня 2022 року

Тепла та сонячна погода сьогодні передбачає теплий кінець осені. Якщо на небі погано видно місяць, то слід очікувати снігів та морозів. Випав ранковий сніг на день Сергія та Вакхи — зима не буде поспішати, а тепло ще порадує.

Нагадаємо, що у церковне свято 20 жовтня 2022 року відзначають іменини: Сергій, Микола, Йосип, Михайло, Сергій, Юліан та Пелагея.

Схожі новини