Церковне свято 22 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити на День апостола Фоми, традиції, прикмети

Яке церковне свято відзначається в Україні 22 жовтня 2022 року? Сьогодні православні віряни святкують день пам’яті апостола Якова, як був одним з учнів Іісуса Христа у складі 12 апостолів. Яков був одним з перших Єрусалимських єпископів та проповідував у багатьох містах. Він відвернув від язичництва та привів до християнства людей у Юдеї, Єгипті, Месопотамії, Сирії та Палестині. Одне з письмен апостола Якова входить у склад Біблії, а саме до Нового Заповіту. Загинув святий Божий служитель жорстокою та мученицькою смертю. Недоброзичливці скинули апостола з даху храму та до смерті забили камінням.

Церковне свято 22 жовтня 2022 року: що можна і не можна робити?

7 жовтня 2022 року: яке сьогодні народне свято
Церковне свято 22 жовтня 2022 року

Традиційно, на Яків день чоловіки займалися роботою по господарству: ремонтом, столярством, будівництвом, загалом, усіма справами, де потрібна саме чоловіча сила. Хазяї заготовлювати дрова на зиму, утеплювали вікна та оселю. А господині цього дня займалися випічкою — пекли пироги та пиріжки, млинці або оладками. Запашними стравами жінки пригощали не тільки сім’ю та друзів, а й розкидали по полю шматочки пирога, щоб “задобрити” землю на родючість та щедрий врожай наступного року. Але, окрім традицій, існували й заборони, яких люди дотримувались, аби залучити добробут та удачу у свій дім. На свято Якова не можна:

  • Сваритися з рідними, кричати на близьких та ображатися.
  • Зловживати міцними напоями та переїдати.
  • Гуляти у лісі, щоб не принести звідти лихо додому.
  • Заводити нові стосунки та вплутуватись у любовні інтриги, бо можна залишитись у розбитого корита.
  • Розпочинати нові справи, складати важливі угоди, або проводити ділові перемовини. Робочі питання краще перенести на інший день.

Церковне свято 22 жовтня 2022 року: прикмети на погоду

Церковне свято 22 жовтня 2022 року

Якщо цибуля, яка була зібрана цьогоріч, має багато лушпиння — зиму варто очікувати морозну та сніжну. Яків день видався дощовими — чекайте швидкий прихід снігопадів. Кроти нарили багато нір у землі — незабаром похолодання та морози. Якщо на вишневому дереві ще є листя — осіннє тепло затримається.

Нагадаємо, що у церковне свято 22 жовтня 2022 року відзначають іменини: Яків, Максим, Степан, Ібрагім, Петро та Костянтин. Не забудьте привітати їх з днем Ангела!

Схожі новини