Підслухано у дачників: ніколи не залишайте довго лежати восени на землі опале листя горіха. Ось чому

Восени земля рясно встелена опалим листям. Але більшість агровласників не знають, що велика кількість листя волоського горіха може зашкодити на городі.

Волоський горіх в Україні надзвичайно поширене дерево. Він зустрічається майже в кожному саду. Але вже після перших осінніх заморозків листя активно починає падати на землю. Частенько потрапляючи на городи, через те, що крона горіха займає чимало місця. Досвідчені городники давно звернули увагу, що під горіхом майже нічого не росте. Тому є проста причина – саме в горіховому листі є юглон. Це речовина, яка має антибіотичні властивості. Але в листі волоського горіха її є дуже висока концентрація, юглон сповільнює, або й пригнічує ріст інших рослин. Тому, якщо восени забути прибрати опале листя, то під ним буде сконцентрована велика кількість отрути. Через це більшість господарів з обережністю ставляться до горіхового листя як до добрива.

Волоський горіх
Волоський горіх

Що ж робити з опалим листям?

Найліпше його спалити. Під час горіння токсична речовина розкладається. Отримана зола містить величезну кількість мікроелементів та відмінно підходить для удобрювання кислих ґрунтів. Але в невеликих обсягах юглон є відмінним антисептиком. Тому бувалі городники використовують невелику кількість сухого листа для удобрювання малини, полуниці. Його розсипають між рядками, таким чином підвищується імунітет рослин і власникові не потрібно додатково обприскувати ягоди хімікатами.

З листя волоського горіха також можна робити компост. В осінній період збирають опале листя і складають в компостну яму. Але тут треба мати на увазі, щоб під час створення компостної купи кількість горіхового листя не була більшою за ¼, інакше тоді проявиться токсичність юглону.

Але все ж таки зважаючи на особливості листя волоського горіха як добрива, ліпше без досвіду не експериментувати. Краще взяти граблі до рук і прибрати опале листя.

Схожі статті

Не викидайте баночки від сметани: хитрі господині знайшли їм 8 сенсаційних способів застосування в побуті

А чи знали ви, що різноманітні контейнери, як от баночки від сметани можуть стати корисними в побуті? Сьогодні ми запропонуємо вам кілька варіантів ефективного використання таких баночок.

Без жодних фітоламп: розсада томатів виросте товстенькою, міцною, кремезною – простий стрес-прийом дачників

Сьогодні ми поділимось з вами секретом догляду за розсадою томатів. Завдяки цим порадам розсада неодмінно виросте міцною, здоровою та тішитиме вас врожаєм.

Не варто запускати прання на цьому режимі: через це в машинці з’являється пліснява і затхлий запах

Майже кожна господиня у своєму житті стикалася з ситуацією, коли з пральної машинки йде неприємний запах. І насправді цьому є пояснення. Так само, як і методи боротьби.

Так роблять господині у Франції: воду після варіння яєць не виливають. “Рідке срібло” для вашого городу

Ми залюбки купляємо різноманітні добрива, коли хочемо, щоб наш сад давав прекрасні врожаї та тішив цвітінням. Але деякі мінеральні добрива вливаємо, не розуміючи цього.

Як вберегти сад від шкідників та лихого ока заздрісних сусідів: народні методи та поради, перевірені роками

Сьогодні ми поділимось з вами порадами, які допоможуть вберегти ваш сад від шкідників та небажаних поглядів. Ці секрети досвідчені дачники перевіряли роками

Як врятувати пересолений суп, позбутись неприємного запаху від дошки і ще 8 корисних лайфхаків для кухні

Сьогодні ми допоможемо вам полегшити свій побут на кухні. Пропонуємо до вашої уваги ТОП-10 корисних порад від професійних кухарів та досвідчених господинь!