Чим небезпечна кава на порожній шлунок

Учені дослідити дію кави на попорожній шлунок і виявили, що це може призвести до неочікуваних наслідків.  

Дослідники з Університету Бата у Великобританії виявили, що кава на голодний шлунок може порушити рівень цукру в крові. До того ж, вони побачили, що така ранкова звичка може порушити сон. Дослідження показали, що одна ніч з поганим або неміцним сном не може принести великої шкоди, але якщо зранку ми підбадьорюємо себе за допомогою каву — це впливає на рівень глюкози в крові.  

Учені організували дослід. Вони запропонували добровольцям пройти три експерименти:  

  • Перший — всю ніч добре спати, а після пробудження випити солодкий напій.  
  • Другий — неміцний і неправильний сон, добровольців постійно будили і зранку вони мали випити солодкий напій.  
  • Третій — спати з порушеннями, але вранці випити міцну каву, а потім солодкий напій.  
Кава
Кава

Потім у всіх добровольців взяли аналіз крові, щоб перевірити рівень глюкози після солодких напоїв. Варто зазначити, що по калорійності вони були рівними типовому сніданку. Отже, результати показали, що перші дві групи добровольців не мали порушення в рівні глюкози і інсуліну. А от третя — мали підвищений рівень глюкози, у деяких випадках навіть на 50% вище норми.  

Таким чином, учені стверджують, що звичка приймати каву на порожній шлунок може викликати розвиток діабету другого типу. Щоб запобігти цьому, варто перед кавою щось з’їсти. Ідеально буде піти на повноцінний сніданок, щоб насити організм поживними речовинами. До того ж, перший прийом їжі — найважливіший.   

Схожі новини