Три сценарії розвитку коронавірусу: яким піде Україна?

Спеціаліст роздумує над можливими варіантами розвитку коронавірусної хвороби та готовність людства прийняти нову реальність.

Коронавірусна хвороба буде розвиватися за трьома сценаріями − напружений, благополучний і той, що лякає. Про це виданню  OBOZREVATEL розповіла лікарка-інфекціоністка, докторка медичних наук, професорка Ольга Голубовська.

Українська медична система − в колапсі

Коронавірусне захворювання викликає дуже важкі стани. Віірус вражає нервову систему, хворий не в змозі дихати  і дія ліків, якими лікуємо. Це жахливо, бо хворі, які перебувають у такому стані місяць-другий просто перестають боротися за життя. Хто цього не спостерігав, той не зрозуміє.

Є ще поняття як постковідний синдром і цілий світ не знає, що із цим робити.

Три сценарії поведінки вірусу

Перший сценарій: до весни буде найважчий період, потім ввірусна інфекція ослабне і влітку піде на спад, як це вже було у цьому році. Наступної осені-зими він уже не буде такий агресивний.

Другий сценарій: коронавірус навпаки, мутуючи, набере нових властивостей і коситиме людей ще сильніше. Можуть бути повторні випадки зараження, ще важчі.

Третій сценарій: коронавірус протримається  кілька років і зникне з людської популяції, як це було з попереднім.

Медики, як на війні
Медики, як на війні

Медики перебувають у стані, як на війні

Вночі  сняться лише хворі і знімки. У лікарів настає справжній психологічний колапс. Так, здоровим людям не подобається карантин, він їх обмежує. Але я була проти того, щоб діти розпочинали навчання 1 вересня. В результаті, Київ потрапив у «помаранчеву» зону. Усі бігають і шукають ліжко з киснем. То, може краще сидіти вдома?

З такими хворобами ми не придумали нічого кращого, ніж роз’єднання й мінімізація ризиків. Сто років тому, при іспанському вірусі вижила тільки Австрія, бо швидко закрила усі порти. А Європа і Америка вкрилася трупами.

Кожна країна проходить своїм шляхом. Найбільше мені сподобалося, як проблему вирішили в Білорусії. Там продумали усе до дрібниць, навіть розвели вікові категорії у транспорті: робітники їхали о 8.00год, а студенти – 0 10.00. Молодь і діти – це двигун і їх потрібно розділяти.

Схожі статті

Новини здоров’я: вчені провели лабораторне дослідження – у кліщів є “улюблена” група крові

Дуже довго вчені не могли зрозуміти, за якими саме алгоритмами працює природа кліщів, з якими ми так не хочемо зіштовхуватися у повсякденному житті.

Корисніша за лосося, дешевше за скумбрію: дієтологи назвали рибу №1 для здоров’я

Її можна знайти майже в кожному магазині, і коштує вона зовсім небагато. Але дієтологи називають цю рибу однією з найцінніших. У ній багато білка та корисних жирів. Ідеальне харчування на кожен день.

Сироп від кашлю можна знайти в лісі, але йти по нього слід уже зараз: до 1 червня

Цей засіб повністю натуральний, а зберігати його можна у погребі чи в холодильнику. Зробити зараз, а користовуватися протягом усієї осені та зими. Їсти можуть навіть діти!

Шкода, замаскована під користь: 3 рослинні олії, які не варто купувати навіть зі знижкою

Деякі рослинні олії тільки здаються хорошими. А насправді від них не те що користі для здоров'я немає, а деколи навіть навпаки. Дієтологи розповіли про те, які види олії краще обходити стороною.

Правила гігієни, про які ніхто не знає: чи обов’язково митися щодня, щоб бути чистими?

Чи потрібно людині митися щоденно? Дехто вважає, що обов'язково, та всіляко дотримується цього. Інші ж впевнені, що це зайве. Тож спеціалісти пояснили, як необхідно робити насправді.

Смачний натуральний чай із полуничного листя: 3 причини заготовити його на зиму

Мабуть, у світі нема людей, які б не пили чай. Але не всі знають, що його можна не купувати, а робити самостійно. Причому він буде навіть смачнішим та ароматнішим, ніж магазинні.