Коронавірусна хвороба буде розвиватися за трьома сценаріями − напружений, благополучний і той, що лякає. Про це виданню OBOZREVATEL розповіла лікарка-інфекціоністка, докторка медичних наук, професорка Ольга Голубовська.
Українська медична система − в колапсі
Коронавірусне захворювання викликає дуже важкі стани. Віірус вражає нервову систему, хворий не в змозі дихати і дія ліків, якими лікуємо. Це жахливо, бо хворі, які перебувають у такому стані місяць-другий просто перестають боротися за життя. Хто цього не спостерігав, той не зрозуміє.
Є ще поняття як постковідний синдром і цілий світ не знає, що із цим робити.
Три сценарії поведінки вірусу
Перший сценарій: до весни буде найважчий період, потім ввірусна інфекція ослабне і влітку піде на спад, як це вже було у цьому році. Наступної осені-зими він уже не буде такий агресивний.
Другий сценарій: коронавірус навпаки, мутуючи, набере нових властивостей і коситиме людей ще сильніше. Можуть бути повторні випадки зараження, ще важчі.
Третій сценарій: коронавірус протримається кілька років і зникне з людської популяції, як це було з попереднім.
Медики перебувають у стані, як на війні
Вночі сняться лише хворі і знімки. У лікарів настає справжній психологічний колапс. Так, здоровим людям не подобається карантин, він їх обмежує. Але я була проти того, щоб діти розпочинали навчання 1 вересня. В результаті, Київ потрапив у «помаранчеву» зону. Усі бігають і шукають ліжко з киснем. То, може краще сидіти вдома?
З такими хворобами ми не придумали нічого кращого, ніж роз’єднання й мінімізація ризиків. Сто років тому, при іспанському вірусі вижила тільки Австрія, бо швидко закрила усі порти. А Європа і Америка вкрилася трупами.
Кожна країна проходить своїм шляхом. Найбільше мені сподобалося, як проблему вирішили в Білорусії. Там продумали усе до дрібниць, навіть розвели вікові категорії у транспорті: робітники їхали о 8.00год, а студенти – 0 10.00. Молодь і діти – це двигун і їх потрібно розділяти.