Коли в Україні починають співати різдвяні колядки: традиції, звичаї та обряди

Цього дня люди прославляють народження Ісуса Христа, співаючи різдвяні колядки.

Історія різдвяних колядок налічує багато століть. Проте з часом ця традиція не втрачає своєї популярності.

Зараз багато хто зі своїми дітьми або самі вчать колядки на Різдво і влаштовують вдома невеликі вистави, приурочені до народження Ісуса Христа.

Особливо подобаються такі дійства дітям.

У селах більше збереглася традиція колядувань, хоча і в містах можна побачити святково вбраних людей зі звіздою і у масці кози.

Колядники
Колядники

Починаючи зі Святвечора, після сходження першої зорі і Святої Вечері, діти збираються у гурти і ходить по хатах, співаючи урочистих пісень, які називаються колядками. За них вони отримують від щедрих господарів нагороду: солодощі, частування або гроші.

До речі, колядують не лише тоді, коли відправляються до когось в гості, а й у себе вдома під час святкових застіль.

У різдвяних колядках найчастіше прославляють Ісуса Христа, розповідають про його народження, бажають усім щастя, добра, багатства і добробуту на весь наступний рік.

Співати різдвяних колядок ходять не лише діти, а й парубки та дівчата. примітно, що колядують вони окремо.

Зокрема, хлопці, вирушаючи з колядою, обирають головного хлопця, якого називають березою. Саме він питає у господарів дозволу заколядувати. Звичайно, колядникам ніхто не відмовляє, адже це вважається поганою прикметою.

Дівчата зазвичай колядувати ходять ввечері, але це рідкісне явище. Найчастіше в Україні дівчата щедрують на Щедрий вечір, який відзначають 18 січня.

Існує багато різних колядок і в кожному регіоні вони відрізняються. Проте є і такі. які всі знають. До таких відомих різдвяних колядок належать “Нова радість”, “Добрий вечір тобі, пане господарю”, дитяча “Коляд, коляд, колядниця”, “Бог ся рождає”, “На небі зірка ясна засяяла” та інші.

Схожі статті

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.

Церковне свято 6 квітня 2024 року: в кого іменини, народні прикмети, і чого не можна робити в цю суботу

Церковне свято 6 квітня 2024 року можна дізнатися різними способами, але найкращий помічник у цьому – звичайний церковний календар. Усі деталі в матеріалі.