Коли в Україні починають співати різдвяні колядки: традиції, звичаї та обряди

Цього дня люди прославляють народження Ісуса Христа, співаючи різдвяні колядки.

Історія різдвяних колядок налічує багато століть. Проте з часом ця традиція не втрачає своєї популярності.

Зараз багато хто зі своїми дітьми або самі вчать колядки на Різдво і влаштовують вдома невеликі вистави, приурочені до народження Ісуса Христа.

Особливо подобаються такі дійства дітям.

У селах більше збереглася традиція колядувань, хоча і в містах можна побачити святково вбраних людей зі звіздою і у масці кози.

Колядники
Колядники

Починаючи зі Святвечора, після сходження першої зорі і Святої Вечері, діти збираються у гурти і ходить по хатах, співаючи урочистих пісень, які називаються колядками. За них вони отримують від щедрих господарів нагороду: солодощі, частування або гроші.

До речі, колядують не лише тоді, коли відправляються до когось в гості, а й у себе вдома під час святкових застіль.

У різдвяних колядках найчастіше прославляють Ісуса Христа, розповідають про його народження, бажають усім щастя, добра, багатства і добробуту на весь наступний рік.

Співати різдвяних колядок ходять не лише діти, а й парубки та дівчата. примітно, що колядують вони окремо.

Зокрема, хлопці, вирушаючи з колядою, обирають головного хлопця, якого називають березою. Саме він питає у господарів дозволу заколядувати. Звичайно, колядникам ніхто не відмовляє, адже це вважається поганою прикметою.

Дівчата зазвичай колядувати ходять ввечері, але це рідкісне явище. Найчастіше в Україні дівчата щедрують на Щедрий вечір, який відзначають 18 січня.

Існує багато різних колядок і в кожному регіоні вони відрізняються. Проте є і такі. які всі знають. До таких відомих різдвяних колядок належать “Нова радість”, “Добрий вечір тобі, пане господарю”, дитяча “Коляд, коляд, колядниця”, “Бог ся рождає”, “На небі зірка ясна засяяла” та інші.

реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 20 жовтня

Церковне свято 20 жовтня: що можна і не можна робити на Предпразднство Різдва Пресвятої Богородиці

Сьогоднішній день дуже важливий для всіх православних вірян. Підготовка до нього покаже Господу, як сильно ви вірите і Він благословить вашу душу й захистить від у потрібній ситуації. Молитви, прочитані 20 жовтня, мають надзвичайну силу слова Божого.
У синів Каті Осадчої та Юрія Горбунова є зведена сестра по татовій лінії

Знайшлася зведена сестра синів Осадчої і Горбунова по татовій лінії: що відомо про таємну дитину шоумена

0
Популярні українські телеведучі Юрій Горбунов і Катя Осадча побудували міцну родину, в якій народилося двоє чудових синів. Виявилося, що у хлопчиків є зведена сестра по татовій лінії. Що відомо про таємну дитину шоумена від першого шлюбу?
Гороскоп на 20 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 20 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку: у цей день покладайтеся лише на себе

Цей день бути наповненим обманом та маніпуляціями. Навіть ви самі можете не помітити, як будете вдаватися до подібних речей, щоб досягти своєї мети. Не забувайте про свої честь, гідність та бажання творити добро. Не ігноруйте голос власної совісті.
Об'явилася колишня наречена Ектора Хіменеса-Браво

Ольгу Мартиновську може посунути інша: як виглядає колишня Ектора Хіменеса-Браво, яку він познайомив з мамою

0
Навколо особистого життя головного судді кулінарного шоу "МастерШеф" Ектора Хіменеса-Браво ходить безліч чуток. Особливо після того, як в мережі заговорили про його роман з колегою по знімальному майданчику Ольгою Мартиновською. Та вона не єдина українка, яка підкорила серце палкого колумбійця.
Молода дружина Віктора Павліка Репяхова зчепилася з його колишньою

Молода дружина Віктора Павліка зчепилася з його колишньою: “Таку вродливу жінку проміняти на Буратіно”

Катерина Репяхова знову потрапила у пастку Лариси Созаєвої. Навколо молодої концертної директорки та Віктора Павліка знову зібралися хмари, а скандал набирає обертів. На чий стороні цього разу буде правда і як Катя буде взаємодіяти з аудиторією, зважаючи на відкритий конфлікт?

Популярне

Останні новини