Міжнародний День людей похилого віку. Історія свята та українські реалії

Проголошений 50 сесією Асамблеї ООН. Відзначається з 1990 року – жовтня. В Україні, відповідно до Указу Президента, свято має назву День людей похилого віку і День ветерана.

Свято з’явилося через необхідність приділити більше уваги проблемам старіючих людей на планеті. На це найперше звернули увагу в США, потім у Європі. Про процес старіння націй у всьому світі заговорили на початку 90-х років минулого сторіччя.

Особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років.

До 2050 року число таких людей у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе 2 мільярди осіб.

За часткою осіб віком 60 і старше Україна входить у тридцятку найстаріших країн світу

 

Вік - не вирок
Вік – не вирок

За прогнозами Держстату України, до 2025 року демографіча карта країни буде виглядати так: частка осіб віком понад 60 років становитиме 25% загальної кількості населення, віком 65 років і старше – 18,4%, у 2030 році – понад 26% і понад 20%, відповідно.

Водночас, Україна входить у п’ятірку країн за найменшою тривалістю життя. Вражає й цифра розбіжності між тривалістю життя у  жінок і чоловіків. У перших це –  в середньому 77 років, а у других – 67.

Згідно з прогнозом ООН, до 2050 року населення України скоротиться з 44,22 млн до 36,42 млн осіб.

Для подолання психологічної межі старості та зменшення тягаря соціальних витрат на молодих, ООН радить активне використання виробничого і творчого потенціалу людей старшого віку.

З цією метою у січні 2018 року Кабінет міністрів України своїм розпорядженням схвалив Стратегію державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року, яка передбачає комплексні заходи. Головним завданням Стратегії є відпрацювання методів взаємодії органів місцевого самоврядування з даною категорією населення України.

Урядом України визначено й пріоритетне завдання держави щодо людей похилого віку – створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, – про це ідеться в постанові від 2004 року.

Цьогоріч, у зв’язку з глобальною кризою через COVID-19 український Уряд виділив пенсіонерам, які досягли 80 років, одноразову допомогу у сумі 1000 грн, та призначив щомісячну допомогу у розмірі 500 грн пернсіонерам, пенсія яких не перевищує 9 205 грн.  У травні проведено індексацію пенсій на 11%.

реклама

Поділіться статтею

Леся Нікітюк розсекретила казковий відпочинок з коханим на Мальдівах

Щаслива Леся Нікітюк розсекретила казковий відпочинок з коханим на Мальдівах: скоро буде весілля?

Леся Нікітюк роками ховає від фанатів своїх обранців. Телеведуча навіть не пояснює, чому обирає саме такий шлях. Якщо іншим зіркам саме публічність заважає будувати здорові відносини, то на особисте життя ведучої цікавість прихильників точно не впливає.
Віра Брежнєва

Чому доньки Віри Брежнєвої не люблять Костянтина Меладзе: Сара та Соня постійно шукають зв’язку з батьком Кіперманом

Дружина Костянтина Меладзе, екс-віагрянка Віра Брежнєва, до офіційного шлюбу з продюсером встигла двічі стати мамою. Першу доньку вона народила від свого першого кохання, з яким зустрічалася ще до музичної кар'єри. Молодша дівчинка з'явилася на світ у шлюбі з бізнесменом Кіперманом.
з випуску стало відомо і про те, що

Людмила Барбір будує для них з Русланом Сенічкіним будинок в Карпатах: для нового життя — нове гніздечко

Людмила Барбір вкрай рідко дозволяє журналістам дізнаватися в неї про деталі її життя поза телевізійними камерами. Усе необхідне вона розкаже сама, а інше не дізнається ніхто. Але пресі вдалося дізнатися, що Людмила обзавелася будинком в Карпатах.
Ірина Білик

“У мене був план”: Ірина Білик з сумом на очах зізналася, що мріяла стати мамою доньки

51-річна українська співачка Ірина Білик виховує двох синів — Гліба та Табріза. Молодшого малюка їй допомогла виносити сурогатна мати, про що артистка відверто розповіла своїй аудиторії. Однак зараз Ірина зізнається, що завжди мріяла бути мамою донечки.
Гороскоп на 19 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 19 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку: прекрасний день для реалізації романтичних планів

У цей день важливо стримувати свої емоції та бути обережним в балачках. Тримайте язик за зубами та більше слухайте, дізнаєтеся багато нового і, можливо, дещо дуже корисне для вас. Романтичні плани підуть, як по маслу. Не соромтеся і чиніть, як вважаєте за необхідне.

Популярне

Останні новини