Субота, 6 Березня, 2021

Міжнародний День людей похилого віку. Історія свята та українські реалії

Проголошений 50 сесією Асамблеї ООН. Відзначається з 1990 року – жовтня. В Україні, відповідно до Указу Президента, свято має назву День людей похилого віку і День ветерана.

Свято з’явилося через необхідність приділити більше уваги проблемам старіючих людей на планеті. На це найперше звернули увагу в США, потім у Європі. Про процес старіння націй у всьому світі заговорили на початку 90-х років минулого сторіччя.

Особою похилого віку вважається той, хто досяг 65 років.

До 2050 року число таких людей у багатьох розвинених країнах збільшиться вдвічі, а загальна кількість складе 2 мільярди осіб.

За часткою осіб віком 60 і старше Україна входить у тридцятку найстаріших країн світу

 

Вік - не вирок
Вік – не вирок

За прогнозами Держстату України, до 2025 року демографіча карта країни буде виглядати так: частка осіб віком понад 60 років становитиме 25% загальної кількості населення, віком 65 років і старше – 18,4%, у 2030 році – понад 26% і понад 20%, відповідно.

Водночас, Україна входить у п’ятірку країн за найменшою тривалістю життя. Вражає й цифра розбіжності між тривалістю життя у  жінок і чоловіків. У перших це –  в середньому 77 років, а у других – 67.

Згідно з прогнозом ООН, до 2050 року населення України скоротиться з 44,22 млн до 36,42 млн осіб.

Для подолання психологічної межі старості та зменшення тягаря соціальних витрат на молодих, ООН радить активне використання виробничого і творчого потенціалу людей старшого віку.

З цією метою у січні 2018 року Кабінет міністрів України своїм розпорядженням схвалив Стратегію державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року, яка передбачає комплексні заходи. Головним завданням Стратегії є відпрацювання методів взаємодії органів місцевого самоврядування з даною категорією населення України.

Урядом України визначено й пріоритетне завдання держави щодо людей похилого віку – створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, – про це ідеться в постанові від 2004 року.

Цьогоріч, у зв’язку з глобальною кризою через COVID-19 український Уряд виділив пенсіонерам, які досягли 80 років, одноразову допомогу у сумі 1000 грн, та призначив щомісячну допомогу у розмірі 500 грн пернсіонерам, пенсія яких не перевищує 9 205 грн.  У травні проведено індексацію пенсій на 11%.

Поділіться статтею

Оля Полякова

Кліпмейкер Герман Нєнов розповів своє враження від роботи з Олею Поляковою: “Важка артилерія”. Всі подробиці

Олю Полякову вважають головною скандалісткою шоу-бізнесу, проте, якою насправді є жінка у роботі - знають лише одиниці.
Легендарні зірки

Чим живе і як виглядає 66-річна Валюха зі “Сватів” та чи планує акторка далі продовжувати кар’єру у серіалі

Тетяна Кравченко - справжня жінка-атмосфера. Її роль Валентини у серіалі "Свати" стала найяскравішою.
Борис Мойсеєв

Борис Мойсеєв вперше показав фото після перенесеної хвороби: скривлена посмішка та притиснута до себе рука

Борис Мойсеєв колись займав роль головного епатажника пострадянського простору. Втім, роки дали по собі знати. Артист серйозно хворів.
Камалія

Камалія кардинально змінила імідж: позбулася розкішного волосся та приховала перші зморшки на обличчі

Найбагатша співачка Україні показала фото з незвичним для неї образом. Нумо подивимося, як змінилася Камалія.

Популярне

Останні новини