Свято 5 вересня: що можна і не можна робити на День Луппи Цілителя та хто святкує іменини

Сьогоднішній день дуже важливий для всіх, хто молитвою хоче зміцнити своє здоров'я.

У народі 5 вересня вважається Днем Луппи-брусничника або Луппи Цілителя. Предки вірили, що молитва сьогодні оздоровлює, а ще трави та ягоди, зібрані на свято несуть багато користі людині.

Хто ж такий Луп Цілитель?

Церква 5 вересня згадує святого Луппа Солунського, який був рабом Димитрія Солунського. Після кончини пана йому дісталася риза та перстень. Самі ці речі відрили у чоловіку чудесні сили і він почав творити дива. Мова про Луппа дійшла до імператора Максиміліана, який славився своєю ненавистю до вірян. Тричі змушували святого зректися імені Христа, тричі встояв чоловік. Тоді правитель наказав стратити мученика.

Луп Цілитель

Предки вірили, що 5 вересня Луп спускається на землю та ходить між людей. Є фольклорні відомості про те, що чоловіки та жінки бачили, а вірніше чули святого. Він, за легендою, може плеснути по спині, погладити по голові, а невіруючого навіть нагородити копняком.

Щоб мученик захистив та здоров’ям нагородив, читали такий заговір:

Стану, благословясь, піду, помолившись,

З хати в сіни, з сіней у двері,

З дверей в огорожу піду до воріт,

Помолюся усім святим там,

Від воріт до поля, до широкого приволью.

У полі вітер гуляє і мене чекає.

А візьми ти, вітер, що з мене, раби (ім’я) хворість,

Забери з мого тіла білого біль.

Болі — солі, а мені, рабу (ім’я) від неї   волі.

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

А щоб точно небеса укріпили здоров’я слід також сьогодні піти у храм, замовити молитву 40 уст собі на місяць та не скупитися на пожертву. Не можна сьогодні лихословити та лінуватися. З церкви можна взяти святої води та вмиватися нею, щоб усяка нечисть думки покинула.

День ангела та іменини відзначають сьогодні володарі рідкісних церковних імен: Іринея, Євтихій та Флорентій.

реклама

Поділіться статтею

Леся Нікітюк святкує 34-й день народження

Леся Нікітюк святкує 34-й день народження: як її привітав заможний коханий та його суперник Притула

19 жовтня Леся Нікітюк святкує свій 34-й день народження. У цей день зірку вітають майже усі представники українського шоу-бізнесу, адже вона дуже популярна не тільки серед народу, але й має багато знаменитих друзів. Як привітали її найближчі люди — коханий, а також добрий друг Сергій Притула?
Що насправді було між Ігорем Кондратюком та Аїдою Ніколайчук

Що насправді було між Ігорем Кондратюком і Аїдою Ніколайчук: дружина ревнувала, а продюсер не ховав почуттів

Співробітництво Ігоря Кондратюка та Аїди Ніколайчук давно завершилося. Втім, глядачі досі намагаються зрозуміти, чи було щось між цими двома інтелігентними представниками шоу-бізнесу, і як на новини про роман реагувала дружина продюсера. Деталі читайте в статті.
Вагітні Настя Каменських, Наталія Могилевська, Руслана Писанка та інші артистки розповіли, коли народять

Бебі-бум затримується: коли народять вагітні Настя Каменських, Наталія Могилевська, Руслана Писанка та інші

0
Ставати чи не ставати батьками – це особиста справа кожної людини, проте життя знаменитостей нерозривно пов'язане з публічністю, що вимагає від них певної відкритості у спілкуванні з фанатами. Тож як Настя Каменських, Наталія Могилевська та інші зіркові красуні відповідають на питання, чому досі не завели дітей?
Оксана Марченко знову стала мамою

Ведуча Оксана Марченко знову стала мамою дівчинки та показала перше фото з крихіткою: “Ще одне янголятко”

0
Відома українська телеведуча Оксана Марченко у цьому році вперше стала бабусею – її старший син та невістка народили зірці онука, але це не єдина радість в родині головної паломниці країни. Цього разу вона поділилася з фанатами чудовою новиною про появу ще однієї донечки.
Тіна Кароль показала зворушливе фото з сином

Тіна Кароль показала зворушливе фото з сином: Веніамін до мурашок став схожим на батька і переріс маму

Тіна Кароль у дуже молодому віці лишилася на руках з дитиною сама. Тривалий час ніхто не бачив, як же росте син Євгена Огіра. Та зараз артистка, яка так пишається дитиною, з гордістю публікує знимки нащадка. Син з роками став справжньою копією батька.

Популярне

Останні новини