Церковне свято 28 листопада: що можна і не можна робити на початку Різдвяного посту – традиції, прикмети

Листопад та осінь потрохи покидає землю і зима готується вступити у свої законні права. Разом із цим віряни можуть долучитися до великого Різдвяного посту. Як правильно почати аскезу, кому молитися і як не нагрішити - читайте далі у нашому матеріалі.

Осінні дні пролетіли, як один, і вже навіть не віриться, що вже дуже скоро ми відзначатимемо одне з найголовніших православних свят – Різдво. Хоча більшість починає до нього готуватися лише у середині грудня, справжні віряни стають до посту саме 28 листопада.

Як розпочати Різдвяний піст?

У 2021 початок посту співпадає з неділею, що підкреслює величність цього дійства. Традиційно потрібно відвідати службу у храмі. Завершується Чотиридесятниця (піст триває 40 днів) у ніч з 6 на 7 грудня, коли сходить перша зірка.

Різдво
Церковне свято 28 листопада

Харчуватися потрібно у ці дні таким чином:

  • понеділок – не вживаємо масла
  • вівторок – до 19 грудня їмо рибу, після – гаряче з маслом, 2-6 січня – гаряче без масла
  • середа – сухоїдіння
  • четвер – до 19 грудня їмо рибу, після – гаряче з маслом, 2-6 січня – гаряче без масла
  • п’ятниця – сухоїдіння
  • субота, неділя – їмо рибу до 2 січні, після – гаряче з маслом.

28 листопада потрібно провести у покаянні та молитві. Головна мета – очиститися не тільки фізично, а й духовно. Почніть підготовку до Різдва також з вибачень за образи. У новий рік краще увійти без сварок. Після служби та покаяння, попросіть витривалості та здоров’я для себе та своїх близьких. Не забудьте поділитися цим священним текстом з родичами:

Милосердний Ісусе, зглянувшись на наші безконечні благання й болісні заклики з Долини горя і сліз, щоби нас врятувати від погибелі вічної, Ти явився нам у Вифлеємі. Всеблагий Ісусу, полюбивши праведників, а над грішниками змилосердившись, усіх прагнеш спасти, обіцяючи нам у майбутньому житті вічне щастя. Спрямуй же, Господи мої вчинки до Твоїх заповідей: душу мою освяти, тіло моє очисти, а помисли мої вдоскональ. Оточи мене Твоїми святими ангелами, щоби під їх покровительством я виконував Твою святу волю, бо Ти – Слово Отця і благословенний з віків у віки. (Після цих рядків просимо сил, здоров’я, хрестимося і кланяємося образам)
Амінь

реклама

Поділіться статтею

56-річний Віктор Павлік покинув молоду дружину у складний для неї час з малюком на руках: Катя вже збирає валізи

Молода дружина Віктора Павліка, яка зараз знаходиться з ним на горнолижному курорті і повідомила про події, які сталися з її сім'єю під час відпочинку.
Дружина Романа Сасанчина розповіла про другу вагітність

Дружина 19-річного переможця Голосу країни Романа Сасанчина розповіла про другу вагітність: “Хоче ще хлопчика”

Майже місяць тому молодий український виконавець Роман Сасанчин став батьком вперше. Його дружина Іванна активно веде власний блог і розповіла в ньому про плани на план. вагітність.
Молодший брат Софії Ротару поскаржився на зірку, яка кинула його в бідноті

Молодший брат Софії Ротару поскаржився на зірку, яка кинула його в бідноті і не спілкується з ним: “В неї все є!”

Молодший брат Софії Ротару поспілкувався з журналістами та розповів правду про його старшу сестру, яка живе в Конча-Заспі. На що поскаржився чоловік?
Тіна Кароль проміняла молдавського мачо на грузинського

36-річна Тіна Кароль проміняла молдавського мачо на грузинського: Дан Балан втратив поп-діву назавжди

Відома українська співачка Тіна Кароль поїхала до Грузії, щоб виступати на сцені для телевізійного шоу. Як пройшов захід, дізнайтеся наші статті.
Оксана Марченко підстриглася під хлопчика і показала неочікуваний результат

Такою 48-річну Оксану Марченко не бачив ніхто: зірка підстриглася під хлопчика і показала результат (Фото)

Відома українська телеведуча Оксана Марченко показала себе з невідомої сторони. Як знаменитість виглядає з чоловічою стрижку, дізнайтеся в нашій статті.

Популярне

Останні новини