26 вересня 2022 року: яке сьогодні народне свято і що заборонено робити за прикметами

Яке 26 вересня 2022 року народне свято? Сьогоднішня дата відсилає нас не до фольклорних, а церковних традицій. В цей день православна церква вшановує пам’ять священномученика Корнилія, який був язичником, але увірував у Всевишнього, відрікшись від хибної релігії. Покинувши мирське життя Корнилій став на шлях істини та присвятив себе служінню Господу.

26 вересня 2022 року: яке сьогодні народне свято

Він проповідував святе слово, намагаючись відвести людей від ідолопоклонництва. Місцевому правителю не подобалось, що на його володіннях проповідують християнство, тому він наказав катувати Корнилія. Міцна віра та щира молитва святого зробила диво, звернувши згодом серце правителя до істинного Бога.

Вважалося, що саме цього дня припиняється ріст рослин. Тому заведено зібрати усі овочі, що залишились на городі. Переважно це були: редька, морква, буряки, картопля та хрін. Редьку загалом вважали цілющим продуктом, тому на свято мученика Корнилія з неї було заведено готувати страви, а нещодавно одруженим з’їсти редьку з медом, щоб шлюб був щасливим.

26 вересня 2022 року: яке сьогодні народне свято та що заборонено робити?

22 вересня: яке сьогодні народне свято
26 вересня 2022 року: яке сьогодні народне свято

На свято Корнилія заборонено одружуватись, вінчатися та робити пропозицію, вважається, що шлюб буде нещасливий та не протримається довго. Не варто цього дня навантажуватись або прибирати у будинку. Не рекомендується у церковне свято гадати з дзеркалом та проводити обряди.

Не потрібно вагітним жінкам сьогодні братися за справи, особливо ті, що пов’язані з рукоділлям. Вважалося, коли нитка заплутається, то і малюк може пуповиною оповитися.

Прикмети на 26 вересня 2022 року

  • Якщо домашня птиця міняє пір’я — зима очікується тепла.
  • З’їсти редьку з медом — покликати щастя та здоров’я у свою сім’ю.
  • Проливний дощ прогнозує щедрий врожай наступного року.
  • Якщо граки полетіли на південь — сніг випаде рано.

Нагадаємо, що у свято 26 вересня 2022 року слід привітати з іменинами: Іллю, Корнелія, Леонтія, Лук’яна, Петра та Юліана. Жінки сьогодні день Ангела не відзначають.

Схожі новини