Експерти розповіли, як обробити сад від шкідників та хвороб восени — поради

Щоб запобігти грибковим та бактеріальним хворобам, а також знищити шкідників — варто проводити осінню обробку. Тоді сад буде виглядати доглянутим та приноситиме найкращі плоди.

Щоб запобігти появі шкідників, які так і норовлять завестись у саду та запобігти появі хвороб, які можуть знищити сад — варто провести обробку. Для цього досить часто використовують карбамід (сечовина), мідний, залізний купорос або ж 3% бордоську суміш. Один із цих способів бажано використати, коли повністю опаде листя, але варто встигнути до настання заморозків. Варто пам’ятати — восени улюблений сад також потребує допомоги своїх господарів.

Обробка саду
Обробка саду

Як зробити обробку 3% бордоською сумішшю

3% бордоська суміш прекрасно знищує багато грибкових хвороб, які можуть завестись у вашому саді. Ним варто обробити всі пагони та стовбур, не оминаючи нічого. Але потрібно пам’ятати, що таку обробку потрібно проводити виключно у суху безвітряну погоду. При цьому, важливо вжити заходи індивідуального захисту.

Як зробити обробку мідним купоросом

Мідний купорос вважається прекрасним профілактичним засобом від різних видів грибкових захворювань на рослинах. Його концентрацію має складатися в залежності від типу рослини. Отже, щоб зробити обробку для яблунь, груш та айви — візміть концентрацію з розрахунку 100 г препарату на 10 л води. А для кісточкових культур, наприклад, сливи, черешні, вишні, персики і абрикоси — 50-75 г на 10 л води. Таку ж концентрацію можна використати для обприскування ягідних кущів.

Як зробити обробку карбамідом (сечовиною)

Карбамід — високоефективне добриво, яке добре впливає на ріст та розвиток рослин. Сечовину вважать найбільш популярним засобом для обробки дерев восени. Але його можна використовувати і навесні. В осінній період часу концентрація має складати 500-700 грам на 10 л води. Варто зазначити, що таке оприскування прибере безліч грибкових хвороб. Навіть більше, пропадуть частина шкідників, які планували провести свою зиму на плодових деревах. Ця хімічна обробка проводить по всій кроні дерева або ягідного куща. Обов’язково варто взяти до уваги прилеглу поруч землю.

Як зробити обробку залізним купоросом

Залізний купорос чудово підійде для боротьби з грибковими спорами, садовими шкідниками, лишайниками і мохами. Також, цей засіб добре насичує потребу фруктових дерев у залізі. Його вкрай потребують яблуні, груші та сливи. Частіше за все беруть концентрацію розчину з розрахунку 300 г купоросу на 10 л води.

Рекомендують також прибирати все листя з грунту. Адже там можуть мешкати шкідники. Тому будь-яку рослинність на поверхні не варто залишати. Перекопайте грунт. Це потрібно робити у суху погоду, щоб грунт став пухким. І ні в якому разі у вологу — тоді грунт ще більше ущільниться. Не забувайте повторювати профілактичні заходи навесні та влітку.

Вживши всіх необхідних заходів, ваш сад обовязково віддячить вам найкращими плодами.

Схожі статті

Не викидайте баночки від сметани: хитрі господині знайшли їм 8 сенсаційних способів застосування в побуті

А чи знали ви, що різноманітні контейнери, як от баночки від сметани можуть стати корисними в побуті? Сьогодні ми запропонуємо вам кілька варіантів ефективного використання таких баночок.

Не варто запускати прання на цьому режимі: через це в машинці з’являється пліснява і затхлий запах

Майже кожна господиня у своєму житті стикалася з ситуацією, коли з пральної машинки йде неприємний запах. І насправді цьому є пояснення. Так само, як і методи боротьби.

Так роблять господині у Франції: воду після варіння яєць не виливають. “Рідке срібло” для вашого городу

Ми залюбки купляємо різноманітні добрива, коли хочемо, щоб наш сад давав прекрасні врожаї та тішив цвітінням. Але деякі мінеральні добрива вливаємо, не розуміючи цього.