Як зберігати картоплю та цибулю, щоб вони не псувалися: способи, що допоможуть зекономити гроші

Дотримання цих простих правил дозволить зберегти картоплю та цибулю свіжими на довший період. А це заощадить вас час і гроші на покупку нових овочів.

Кожному з нас ніколи не хочеться зайвий раз іти до магазину. Так само, ми прагнемо, аби їжа куплена наперед, зберігалася якомога довше, і була якомога свіжішою. Для цього, слід знати, хоча б, елементарні правила того, а як же зберігати ті самі овочі?

Зберегти картоплю та цибулю свіжими протягом тривалого часу можна, якщо з самого початку, після покупки, покласти їх в сухе, прохолодне та темне місце. Прямі сонячні промені можуть спровокувати утворення паростків у картоплі, а цибуля може швидше підгнити. Тому, для зберігання овочів найкраще підходять підвали, комори чи спеціальні ящики, які добре провітрюються.

Експерти пояснили, як правильно зберігати картоплю та цибулю вдома
Експерти пояснили, як правильно зберігати картоплю та цибулю вдома

Картоплю слід зберігати окремо від інших овочів, особливо від цибулі. Випари цибулі можуть сприяти швидшому псуванню картоплі. Також варто уникати зберігання поруч із фруктами, зокрема яблуками, які виділяють етилен – газ, що прискорює дозрівання й псування продуктів.

Що стосується картоплі, важливо вибирати міцні бульби без пошкоджень. З самого початку якісні бульби картоплі зберігатимуться якомога довше. Утім, дуже важливо, аби вони були сухими, без наявності жодної вологи. Перед тим, як відправити бульби на тривале зберігання, їх важливо добре просушити. Але, в жодному разі не мити. Будь-яка вологість на овочах може спричинити появу цвілі. Для кращого збереження можна використовувати мішки з натуральної тканини або ящики з вентиляційними отворами.

Цибулю перед зберіганням потрібно добре просушити. Її варто зберігати в сіточках або підвісних кошиках, що забезпечують достатню циркуляцію повітря. Важливо уникати підвищеної вологості, яка може спричинити гниття. Тобто, фактично, все те саме, що і стосується картоплі. Циркуляція повітря є обов’язковим чинником для зберігання овочів, нехтувати цим не можна!

Схожі статті

Чи є ще шанс все виправити? Чому розсада перцю чахне і жовтіє на підвіконні – швидка допомога

Навіть найдосвідченіші городники стикаються з деякими проблемами при вирощуванні розсади перцю. Більшість із них можна вирішити і навіть запобігти.

Бабуся ніколи не садила картоплю на Великдень і не збирала на Покрову – ось чому

Весна – період проведення активних городніх робіт. Чому наші бабусі ніколи на саджали картоплю на Великдень та не збирали врожай на Покрову? Про це розповідаємо у матеріалі "Сенсації".

Як я позбулася запаху у хліву – 1 простий засіб, який є в кожному домі: і витрачатися не треба

Утримання домашніх тварин часто супроводжується неприємними запахами. Через них господарі так і не наважуються заводити корів, свиней чи іншу живність. І дарма, адже сторонні аромати можна прибрати.

На шляху до багатого врожаю: що обов’язково потрібно зробити з вишнею весною – не лише побілка

Побілка, обрізка, підживлення - це далеко не весь перелік заходів, які слід провести з вишнею, якщо ви не бажаєте залишитися без ягід у 2025 році.

Горошок це просто обожнює: 8 умов врожайності великих і соковитих стручків – записуйте

Якщо ви хочете виростити найсолодший та соковитий зелений горошок – дотримуйтесь 8 умов при догляді за ним. Розповідаємо про них у подробицях у нашому матеріалі.

1 пакет, і все зацвіте наче в раю: чим краще підгодувати сад на дачі в середині весни?

Ця проста дія забезпечить вашому саду вражаючий вигляд, який стане справжньою гордістю для будь-якого господаря. Завдяки правильному підживленню рослини зацвітуть, ніби в раю.