Українська пустеля – це реальність: історія Олешківських пісків, яку не розповідав навіть Дмитро Комаров

Україна – це неймовірна красива країна, яка має неймовірну кількість локацій та місць, від яких перехоплює подих. Але, на жаль, ми мало що знаємо про них. А насправді, відпочити в рідній країні можна не гірше, ніж за кордоном.

Можливо ніхто про це не замислювався настільки серйозно, але чому нам в школі не прививали любов до рідної землі, чому не розповідали про наші переваги, чому ми вчили географічні виміри, які в житті нікому майже не принесли користь і забулися після контрольної, замість того, щоб розповідати і показувати, чим багата наша країна? Звісно, це питання риторичне, але замислитися варто, адже це величезна дірка у формуванні культури, адже ми не знаємо особливостей своєї ж країни.

Олешківські піски

У нас існує безліч локацій для подорожей, які своєю красою та величністю не поступаються закордонним красотам, про які знає весь світ. Наприклад, ми маємо свою пустелю.

Олешківські піски – це дивовижне місце в Херсонській області, в Україні, яке нагадує справжню пустелю. За це його прозвали українською Сахарою. Насправді тут не лише пустеля. Є також ділянки з трав’янистою рослинністю, сосновими борами, очеретяними чагарниками. А оточують парки густі штучні риштування. Це насправді унікальний природний об’єкт, який знаходиться недалеко від узбережжя Чорного моря.  Загальна площа національного парку складає 1600 км2. Територія розтягнулася на 150 км із півдня на північ та на 30 км із заходу на схід.

Температурний режим в українській пустелі є відповідним – повітря містить мінімальну кількість вологи і практично не захищає сушу від сонця, тож, води з собою треба мати багато. Уявіть, вдень пісок має температуру 70 градусів і відповідно, спека небезпечна. А от вночі там доволі прохолодно.

На Олешківських пісках характерний пустельний рельєф з барханами, що досягають дванадцятиметрової висоти, та затишними оазами з тінистою рослинністю. Але не рідкісний і вітер, що здіймає справжні піщані бурі. Уявити це складно, адже це ніби кадри з фільму, проте так воно і є.

Де знаходяться Олешківські піски

Тут можна кататись на квадроциклах, або просто гуляти й уявляти себе героєм фільму “Мумія”. А також можна взяти екскурсію та дізнатися цікаві історії про створення української Сахари.

Як доїхати?

Дорога поведе вас через Миколаїв та об’їзного Херсона. Час у дорозі становитиме близько чотирьох годин. Також можна їхати з Миколаєва — за часом та відстанню це приблизно вдвічі менше. А ще зручно їхати з Дніпра. Головне доїхати до села, від якого і пішла назва пісків. А далі по карті.

Схожі статті

Ідеальний відпочинок на Черкащині, про який досі мовчить Андрій Бєдняков: чим унікальний Буцький каньйон?

Україна – це країна сюрпризів та справжніх природних скарбів. Вона має в собі стільки незвіданих вершин, озер, гір, морів та краєвидів, що навіть страшно уявити. І з кожним роком велич та краса України росте.

Українська Венеція – це реальність: місто Вилкове, яке перенесе вас у Європу – Антон Птушкін ще не був там

Україна ніколи не припинить дивувати своїми краєвидами і таємницями. напевно й життя не вистачить, аби об'їздити всі місця та локації, якими багата наша країна. І це насправді диво якесь.

Містичне озеро з привидами, яке перенесе вас у таємний світ: Дмитро Комаров про це не розповідав

Україна давно славиться своїми цікавими місцями, вони бувають гарні, загадкові, такі, від яких можна затамувати подих і навпаки дуже спокійними та незвіданими. В цьому й є особливість нашої країни – вона унікальна.

Місце, яке переносить в іншу реальність України: в чому магія Синевиру, про яку не розповідала Леся Нікітюк

Україна з давніх давен славиться своїми неймовірними краєвидами та родючістю. Саме через це на території нашої країни було стільки війн, і одна з них досі триває, на жаль.

Місце сили та енергії в серці України: краєвиди Бакоти, про які не розповідала Настя Коротка

Україна дуже багата на неймовірно красиві краєвиди та дуже таємні місця для відпочинку, про які взагалі ніхто не чув. Але це й не дивно, адже ми ніколи не вивчали історію рідного краю.

Вона потрапила у книгу рекордів Гіннеса: історія оптимістичної печери, яку не розповідав Нікіта Добринін

Іноді, ми навіть не підозрюємо чого не знаємо про світ загалом та про місця, де ми живемо. Це ж стосується й України, в якій ми мало чого змогли розвідати, адже постійно шукаємо краєвиди за кордоном.

Український Ніагарський водоспад – це реальність: історія водоспаду Бурбун, яку не розповідав Антон Птушкін

Україна – це неймовірна країна, яка вміщує в собі все: чудовий народ, нереальні краєвиди, високий рівень виробництва в усіх сферах життя, гарно розвинену медицину, індустрію краси та багато чого іншого.

Реальна мрія українських Барбі: історія рожевого озера, яку не розповідав навіть Андрій Бєдняков

Наша Україна – це країна, яка славиться неймовірною родючістю, але все це не закінчується на соняшниках, вугіллі, овочах, фруктах та різних простих і речей, що необхідні нам для виживання та для експорту в інші країни світу. А ще й неймовірними красотами.

Привіт з далеких 90-х: як у Верховній Раді з’явився прапор з дня ухвалення Незалежності України?

Вчора, 23.08.2023 року Україна відсвяткувала 32 роки своєї Незалежності. Це знакова подія, оскільки попри присутність російських загарбників на нашій землі, ми залишаємося незалежними і вільними, адже ця риса тече в наших жилах.