8 липня 2021: православний день родини – церква згадує Петра і Февронію. Яку молитву читати у цей день?

Православна церква відзначає сьогодні День родини. Дізнайтеся все про традиції.

В останні роки стало модним святкувати дні, присвячені матерям, батькам, а також родинам. Та мало хто пам’ятає, що схожі свята має церковний календар. Зокрема, сьогодні 8 липня, православні відзначають дату вірності, любові та злагоди.

Святі Петро та Февронія

8 липня присвячено парі Петра і Февронії. Чоловік був князем міста Муром. Та не довго насолоджувався правитель своїм життям та владою. Дуже скоро його уразила проказа. Уві сні князь дізнався, що допомогти йому може проста селянка Февронія, яка окрім краси і благочестя уславилася мудрістю і умінням лікувати недуги. Коли вона вилікувала князя, Петро одружився з нею.

Та бояри були проти простої дівчини Февронії. Вони шантажували князя і врешті-решт поставили його перед вибором: або престол, або простолюдинка. Петро довго не думав і віддав Муром боярам, а сам оселився з коханою неподалік.

Коли князь та його обраниця були вже у літах, вони прийняти чернечий постиг та кожного дня молилися, аби лишити цей світ разом. Бог був прихильний до своїх вірян і забрав пару в одну і ту саму годину.

Всім, хто хоче укріпити сімейні стосунки, бажано у цей день прочитати молитву:

Даруй, Боже, мудрості і терпіння батькам, розуму та благоговіння дітям, миру та любові кожній українській родині. І нехай в сім’ях наших, побудованих на Твоїх Євангельських заповідях, щодня прославляється Твоє Ім’я Отця, Сина й Духа Святого, Йому ж честь, і поклоніння – в кожному віруючому серці – кожним нашим вчинком і думкою – завжди: нині, й по всяк час, і на віки вічні, Амінь!

Поділіться статтею

Ігор Кондратюк

Ігор Кондратюк показав себе в дитинстві: без окулярів шоумена не впізнає навіть Оксана Марченко

0
Відомий шоумен і продюсер Ігор Кондратюк зараз є однією з найбільш шанованих персон українського шоу-бізнесу. До успіху він йшов з самого дитинства.
Віктор Бронюк

Соліст гурту “ТІК” Віктор Бронюк показав свою дружину: харизмою підкорив справжню модельну красуню (ФОТО)

0
Соліст гурту "ТІК" Віктор Бронюк своєю харизмою завоював не тільки величезну популярність, а й серце неймовірною красуні.
Катерина Репяхова та Віктор Павлік

Катя Репяхова показала шикарну кімнату сина Віктора Павліка: розкішні меблі, біле дерево, панорама на Київ

Катерина Репяхова і Віктор Павлік 15 червня стали батьками чудового хлопчика Михайлика. Подивіться, як гарно облаштували кімнатку для немовляти.
Ірина Білик зі своїм чоловіком Асланом

Аслан Ахмадов подарував Ірині Білик букет польових квітів: без пафосу, проте від душі. Мріє повернути зірку?

Цього року стало відомо, що легендарна поп-діва Ірина Білик вирішила розлучитися з Асланом Ахмадовим.
Актори Вечірнього кварталу

Як виглядають дружини Євгена Кошового, Степана Казаніна, Валерія Жидкова та інших акторів “Кварталу” (ФОТО)

0
Актори студії "Квартал 95" вкрай рідко діляться з публікою подробицями особистого життя, але раз на рік і палиця стріляє.

Популярне

Останні новини