Свято 22 серпня 2021: що можна і не можна робити на День святого Матфія та кого вітати з Днем Ангела

Церква сьогодні вшановує людину, завдяки якій світ дізнався про рід та життя Христа-Спасителя.

Мессія. Про його прихід свідчили юдейські тексти, але коли Він з’явився серед людей, мало хто відважився стати його вірним учнем та пройти весь непростий шлях разом зі Спасителем.

Святий Матфій

Цікаво, що Матфій або Матвій – скорочене від єврейського імені Матанай. Воно розшифровується, як “Богом даний”. До речі, Богдан по суті вважається тезкою Матвія.

Святий був вірним учнем Христа. Євангеліст став одним з апостолів, коли Ісуса зрадив Іуда. Про нього йдеться, коли Петро пропонує апостолам вибрати учня, який займе місце невірного, який зрадив Сина Божого.

Великою заслугою Матфія є те, що він детально описав життя Спасителя нашого. Вважається, що саме в цьому Євангелії викладається вся суть християнського вчення, а також молитва “Отче наш”. Не забудьте її сьогодні обов’язково прочитати у тому варіанті, як надав її учень Христа.

“Отче наш, що єси на небесах! Нехай святиться Ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліба нашого насущного дай нам сьогодні. І прости нам борги наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим. І не введи нас у випробовування, але визволи нас від лукавого. Бо Твоє є царство, і сила, і слава навіки. Амінь”

Сьогодні день не рекомендується присвячувати розвагам та пишним гулянням. Краще зосередити увагу на духовному рості. Також не забудьте сьогодні привітати з іменинами таких людей: Антон (Антоній), Герман, Дмитро, Іван, Леонтій, Марія, Маркіян, Матвій, Олексій, Петро, Фотій, Юліан, Яків.

 

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.