Свято 12 вересня 2021: що можна і не можна робити у цей день та як готуватися до Ситника

Сьогоднішнє свято - це унікальне поєднання народних традицій та церковного порядку.

Багато православних свят мають заборону на гуляння, гучні застілля та вживання м’яса, риби, молочних продуктів. Проте, не 12 вересня. Ви здивуєтеся, але саме цього дня наші пращури влаштовували посиденьки та пиршества з друзями, сусідами та близькими. До речі, друга неділя цього року якнайкраще підходить для вінчання.

Ситник

Маємо і обрядові страви, які обов’язково турботливі господині виставляли сьогодні на стіл. Вони прості й кожен може приготувати їх самостійно дуже швидко. Отож, порадуйте близьких ячмінною кашею на молоці, а ще хлібом власного приготування. Аби відзначити прихід осені. борошно слід брати з помолу цьогорічного врожаю. Вівсяні пряники стануть відмінними ласощами для всіх близьких. Можна прикрасити десерт збитими вершками.

Власне, і саме свято носить назву “Ситник”, адже кожен сьогодні має наїстися, напитися та нагулятися досита.

Церковна ж традиція пов’язує 12 вересня з перенесенням мощей святого Олександра. Тож молитва у цей день є необхідним атрибутом.

Зверніть увагу, що цього року випадає свято на неділю – день Божий. Тому ваша душа подякує вам за похід до храму. Якщо ви не маєте сил чи бажання сьогодні веселитися та гуляти, вітається і православна аскеза. Молитва, читання житія святих може стати чудовим дозвіллям. Також ви можете допомогти вашому храму, куди звикли ходити. Волонтерська праця завжди вітається: у крупних святинях можна стати до роздачі їжі нужденним або просто можна принести непотрібні речі для знедолених. Якщо ініціативну групу вірян вже набрано – не біда, адже пожертви також зараховуються.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.