2 листопада: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити, традиції, прикмети та іменинники

На 306-й день календаря припадає свято, яке пов'язано з незвичайним святим. Православна церква вшановує сьогодні святого Артемія, а ще всіх, хто пішов у небуття. Дізнайтеся, кому сьогодні направляти молитву та як правильно поминати близьких, які вже перебувають у кращому світі.

2 листопада єднає у собі одразу 2 свята: Артемія Антіохійського або просто “Артемія” та День всіх покійних. Сьогодні особливо доречно згадати родичів, які служили в армії. Чому? Бо Артемій вважається покровителем всіх солдат, які коли-небудь несли службу. Святий і сам був військовим. Задовго до того, як прийти серцем до Христа, він був начальником загонів. Та віра витягнула його з небезпечного ремесла, дарувавши світло життя серед вірян.

З чистим серцем і вірою молитися
2 листопада: яке сьогодні свято

Що можна і не можна 2 листопада?

Для наших предків 2 листопада, попри всі традиції, було ще одним днем, коли потрібно було готуватися до зими. Саме тому на це свято працювати можна і потрібно. Жінкам варто займатися сьогодні консервацією. Вважається, на Артемія всім господиням сприяють добрі сили у підготовці до холодного сезону.

Разом із цим, не можна у цей період купувати їжу з рук.

Так, як 2 листопада – це й ще День всіх покійних, потрібно вшанувати предків і близьких родичів, які пішли з життя нещодавно. Вважається, що слід поділитися сьогодні одягом померлого з нужденними. Так ви наблизите душу людини на небесах до спокою. Аби спочилий родич не приходив уві сні, накрийте для нього 2 числа стіл. Це можна зробити під час загальної сімейної трапези. Головне зробіть вигляд, що дійсно чекаєте на цю персону та готові з нею поділитися найкращим.

Прочитайте також ввечері таку молитву та у помислах побажайте рідним, аби земля їм була пухом:

Зі святими упокій, Христе, душу померлого раба Твого, де нема ні хвороби, ні журби, ні смутку, а життя безкінечне. Бо Ти єси воскресіння, життя і вічний спокій, Христе Боже наш, і Тебе славимо з Предвічним Отцем і Святим Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Не забувайте і про живих. Вітайте з іменинами 2 листопада Артемія, Миколу, Германа, Івана, Леоніда, Олександра, Михайла, Петра, Павла, Герасима та Ірину.

Схожі статті

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.

Церковне свято 6 квітня 2024 року: в кого іменини, народні прикмети, і чого не можна робити в цю суботу

Церковне свято 6 квітня 2024 року можна дізнатися різними способами, але найкращий помічник у цьому – звичайний церковний календар. Усі деталі в матеріалі.