2 листопада: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити, традиції, прикмети та іменинники

На 306-й день календаря припадає свято, яке пов'язано з незвичайним святим. Православна церква вшановує сьогодні святого Артемія, а ще всіх, хто пішов у небуття. Дізнайтеся, кому сьогодні направляти молитву та як правильно поминати близьких, які вже перебувають у кращому світі.

2 листопада єднає у собі одразу 2 свята: Артемія Антіохійського або просто “Артемія” та День всіх покійних. Сьогодні особливо доречно згадати родичів, які служили в армії. Чому? Бо Артемій вважається покровителем всіх солдат, які коли-небудь несли службу. Святий і сам був військовим. Задовго до того, як прийти серцем до Христа, він був начальником загонів. Та віра витягнула його з небезпечного ремесла, дарувавши світло життя серед вірян.

З чистим серцем і вірою молитися
2 листопада: яке сьогодні свято

Що можна і не можна 2 листопада?

Для наших предків 2 листопада, попри всі традиції, було ще одним днем, коли потрібно було готуватися до зими. Саме тому на це свято працювати можна і потрібно. Жінкам варто займатися сьогодні консервацією. Вважається, на Артемія всім господиням сприяють добрі сили у підготовці до холодного сезону.

Разом із цим, не можна у цей період купувати їжу з рук.

Так, як 2 листопада – це й ще День всіх покійних, потрібно вшанувати предків і близьких родичів, які пішли з життя нещодавно. Вважається, що слід поділитися сьогодні одягом померлого з нужденними. Так ви наблизите душу людини на небесах до спокою. Аби спочилий родич не приходив уві сні, накрийте для нього 2 числа стіл. Це можна зробити під час загальної сімейної трапези. Головне зробіть вигляд, що дійсно чекаєте на цю персону та готові з нею поділитися найкращим.

Прочитайте також ввечері таку молитву та у помислах побажайте рідним, аби земля їм була пухом:

Зі святими упокій, Христе, душу померлого раба Твого, де нема ні хвороби, ні журби, ні смутку, а життя безкінечне. Бо Ти єси воскресіння, життя і вічний спокій, Христе Боже наш, і Тебе славимо з Предвічним Отцем і Святим Духом, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Не забувайте і про живих. Вітайте з іменинами 2 листопада Артемія, Миколу, Германа, Івана, Леоніда, Олександра, Михайла, Петра, Павла, Герасима та Ірину.

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Схожі теми

Останні новини